نان شوید

مواد لازم:

پودر خمیر ترش فوری ١ قاشق چایخوری سر پر

شکر ١ قاشق چایخوری

آب ولرم ٣٠٠ میلی لیتر یا ۴/١ ١ پیمانه ( بین ٣۵ تا ۴٠ درجه حرارت ) بیشتر یا کمتر از این حرارت باشه خمیر ترش عزیزمون دار فانی را وداع میگه و می میره! گفته باشم!smileyskull.gif : 43 par 55 pixels.

پیاز داغ ٢ قاشق غذاخوری

روغن مایع ٢ قاشق غذاخوری

تخم مرغ ١ عدد

نمک ۴/١ قاشق چایخوری

پنیر پارمزان ٧٠ گرم  ( من از پنیر گودا هم استفاده کردم)

شوید ۵٠ گرم

آرد ۵٠٠ گرم

 

طرز تهیه:

شکر را با آب قاطی کنید و هم بزنید بعد مایه خمیر را بریزید و کمی هم زده و بگذارید ١٠ دقیقه بماند تا عمل بیاید. یک کم کف میکند و حجمش زیاد میشه.

آرد الک شده و نمک را اضافه کنید و با قاشق هم بزنید وسط آرد یک حفره درست کنید و تخم مرغ را اضافه کنید ٢ قاشق روغن مایع را اضافه کنید و با دست شروع به ورز دادن بکنید اگه خمیر چسبنده بود بهش کم کم آرد اضافه کنید ( من از این مقدار داده شده آرد بیشتری استفاده کردم) ٨ دقیقه خمبر را ورز بدهید و روی ظرف دستمال بکشید و بذارید تا در دمای آشپزخانه ۵٠ دقیقه خمیر آماده شه و عمل بیاد بعد از این مدت خمیر پف میکنه و حجمش ٢ برابر میشه. ( زیاد نمونه که خمیرتون فاسد میشه و میترکه بهش سر بزنید شاید با توجه به دمای محیط زمان کمتری لازم داشته باشین)

خمیر که عمل آمد شوید خرد شده و پیاز داغ و مقداری از پنیر پارمزان را اضافه کنید و باز ورز بدهید. در این مرحله اگر خمیر به دستتون چسبید دیگه آرد اضافه نکنید دستاتون را چرب کنید.

فر را با حرارت ١٧۵ درجه سانتیگراد یا ٣۵٠ درجه فارنهایت گرم کنید از خمیر گلوله های کوچیکی بردارید و گرد کنید داخل سینی فر بچینید روی خمیرها با برس کمی روغن مایع بمالید روی سینی را بپوشانید و بذارید خمیر ٢٠ دقیقه دیگر استراحت کند بعد کمی پنیر پارمسان روی هر خمیر بریزید و به مدت ٢۵ تا ٣٠ دقیقه داخل فر قرار دهید.

/ 6 نظر / 195 بازدید
هانیه

باید خوشمزه باشه الی جونم، دست گلت درد نکنه عزیزم

آرزو

مرسی خانم فعال[ماچ]خیلی خوبه اینطوری من دوست دارم[شوخی]

leila

bayad khoshmaze bashe uum bayad bedorostiyam :D

سميرا

سلام من اتفاقی غذاهای شمارادیدم -وخیلی هم علاقه مندم که بیشتر یاد بگیرم وچقدر خوب که شما غذاهایی را که آموزش دادن یا درمجله ها هست را امتحان میکنید وماهم باخیال راحت درست میکنیم -دست شما دردر نکنه -ی خواهشی دارم میشه غذاها و...که امتحان میکنید وخیلی خوب میشنو برام بفرستید این هفته میخواستم رولت خامه ای درست کنم ولی خوب نمیشه دستورش رادارید

ثمين

مرسي از مطالب عالي تون اگه بخايم بجاي خمير ترش فوري از خمير مايه معمولي استفاده كنيم بايد چيكار كنيم؟