آشپزی با الی گولو

میرزا قاسمی 2
نویسنده : - ساعت ٢:۱٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٠/٤/٢٠
 

امروز اومدم با دستور یک میرزا قاسمی خوشمزه

 

برای طرز تهیه به ادامه مطلب مراجعه فرمائید.


دستور این میرزا قاسمی را از وبلاگ کباب ترش مریم عزیزم پیدا کردم سری قبل از دستور هانی جون وبلاگ لذت آشپزی استفاده کرده بودم .هر دو تاش خوشمزه میشه فقط یک کم با هم فرق دارند.

میرزا قاسمی 1 اینجا را کلیک کنید

مواد لازم:

بادمجان درشت 4 عدد

گوجه فرنگی درشت 4 عدد

پیاز کوچک یک عدد

سیر نصف بوته بلکه بیشتررررر

رب 1 قاشق غذاخوری

تخم مرغ 1 عدد

نمک و فلفل و زردچوبه  به میزان لازم

 

طرز تهیه:

بادمجانها را بشورید یک سیخ کباب را از توش رد کنید و سر شعله گاز کباب کنید. گوجه فرنگیها را هم به سیخ بکشید و روی حرارت کباب کنید . گوجه و بادمجانها را داخل یک قابلمه ریخته و درش را بگذارید برای مدت 3 تا 4 ساعت تا حسابی مزه دودی به خوردشون بره.

پیاز را خرد کرده و سرخ کنید و کنار بگذارید . سیرها را خرد کرده و تفت دهید زردچوبه اضافه کنید یک عدد تخم مرغ را داخل سیرها بشکنید و هم بزنید تا تخم مرغ بسته شود. این مواد را کنار بگذارید.

بادمجانها را زیر آب سرد بگیرید و پوستش را بکنید خیلی راحت پوستش کنده میشه. پوست گوجه ها را هم بگیرید و سپس تمامی این مواد را حسابی له کنید من از ساطور استفاده کردم. یک کم روغن کف ماهیتابه ریخته و بادمجانها را اضافه کنید و تفت بدهید . گوجه فرنگیهای خرد شده را هم اضافه کنید و تفت بدهید. یک قاشق رب با نمک و فلفل اضافه کنید و مواد را با هم یک چرخ بدهید. نصف لیوان آب به این مواد اضافه کنید و در ماهیتابه را بگذارید تا مواد بپزد و مزه هاشون با هم مخلوط شه . بعد تقریبا 20 دقیقه مخلوط سیر و تخم مرغ و پیاز را به این مواد اضافه کنید و بعد 5 دقیقه میرزا قاسمی شما آماده است.

نوش جونتون