آشپزی با الی گولو

مرغ در سس پیاز داغ و گوجه فرنگی
نویسنده : - ساعت ۱۱:٢٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳۸٩/۱۱/٤
 

 من برای اینکه این غذارو با مامان جونم خوردیم خیلی چرب و چیلی نکردمش ولی چند بار تو میهمونیها درست کردم همه خوششون اومده. حالا این سری میهمونی داشیتیم عکس یه مدل دیگه اش رو هم میذارم. خورشت ماستی به نظر من که خیلی خوشمزه است. نوش جونتون خوشمزه


مواد لازم:

سینه و ران مرغ درشت خرد کرده ١ کیلو

پیاز  ۴ تا ۵ عدد

سیر کوبیده ۵- ۶ پر

ماست ١ پیمانه

گشنیز ساطوری ٢ -٣ قاشق

گوجه فرنگی پوست کنده و خرد کرده ٣ - ۴ عدد

زنجبیل رنده شده ١ قاشق چایخوری پر

روعن و نمک و فلفل

ادوبه بسته به سلیقه تخم گشنیز - زیره - هل- دارچین - میخک - جوز هندی - و زردچوبه و زعفران آب کرده  ( من هل و میخک و تخم گشنیز نریختم )

این خورشت هندی است اگه ادویه هاش را کم کنید تبدیل به یک خوراک معمولی و خوشمزه میشه هندیها این خورشت را با نان هندی یا چلو ساده میخورند.

نیمی از پیازها را با سیر و ادویه های که دوست دارید و هم چنین زنجبیل در مخلوط کن بریزید تا خمیر نرمی به دست بیاید.

با مابقی پیازها را خرد کرده و در روغن تفت دهید تا طلایی شود. مرغها را هم سرخ کنید تا رویه آن طلایی شود ( از اونجا که موقع سرخ شدن مرغ خیلی روغن این ور اون ور میپره هم در ماهیتابه را بذارید هم عین من که خیلی خانمم یک روزنامه پهن کنید پایین گاز که حسابی همه جا کثیف نشهخجالت) حالا اون خمیر پیاز و ادوبه را بریزید تو ماهیتابه تفت بدید ٢ - ٣ دقیقه بعد ماست را بریزید و هم بزیند گوجه فرنگی های خرد شده را اضافه کنید ( من میکس کردم) ١ پیمانه آب اضافه کنید بذارید تا به جوش بیاد بعد مرغ را بذارید توش درشو بذارید تا بپزه حدود ۴٠ دقیقه طول میکشه اگه آبش کم بود بهش آب کمی اضافه کنید. آخر پخت مرغ باید به روغن بنشیند.آخر سر با پیاز داغ و گشنیز خورد شده تزئین کنید.