آشپزی با الی گولو

تیرامیسوی موزی
نویسنده : - ساعت ۸:٢٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳٩٠/٢/٦
 

سلام دوستان

بالاخره به آرزوم رسیدم و برای اولین بار  تیرامیسو درست کردم. برای دستورش از این سایت استفاده کردم

http://www.cookstepbystep.com/bananatiramisudessert.html

در ضمن تیرامیسوی اصلی موز توش نداره اما دستور من با موز میباشد.

این دسر به ٢ روش اصلی تهیه میشه با تخم مرغ  و بدون تخم مرغ من برای اولین بارم روش بدون تخم مرغ را امتحان کردم. تیرامیسو یکی از خوشمزه ترین دسرهای ایتالیایی است و معنی آن در فارسی منو بردار است. یعنی از بس خوشمزست میگه بیا منو بردار ببر بخوووووورخوشمزه

بریم که دستورشو تو ادامه مطلب داشته باشیم


مواد لازم:

بیسکوئیت لیدی فینگربه میزان لازم برای ظرف من ۶ عدد کافی بود ( اگه پیدا نکردین از بیسکوئیت پتی بور استفاده کنید. یا کیک اسفنجی را به شکل لیدی فینگر برش بدین.)

  پنیر خامه ای  یک پیمانه

خامه شیرین یک پیمانه سر خالی

۴/١ پیمانه قهوه غلیظ (نسکافه فوری را در آب حل کنید)

٢ عدد موز

پودر کاکاثو ١ قاشق غذاخوری

اول از همه بگم که من برای پیدا کردن لیدی فینگر خیلی زحمت کشیدم آخرش هم از بس تو اداره در مورد لیدی فینگر حرف زدم دیگه میگفتم لیدی فینگر میخواستن منو بکشن بچه ها!!!کلافه آخه یعنی واقعا اینقده مهمه این لیدی فینگر؟ ولی آخر سر  یکی از همکارا تو یک سوپر برام پیدا کرد و من به مراد دلم رسیدمpeace sign. این دسر را هم برای اون درست کردم و فردا براش میبرم اداره ماچ

پنیر اصلی این دسر هم پنیر ماسکار پونه است که اونو هم پیدا نکردم واسه همین جاش از پنیر خامه ای و خامه شیرین استفاده کردم. اگه کسی طرز تهیه خامه شیرین را میخواد بهم بگه که براش بنویسم.

و اکنون طرز تهیه

پنیر خامه ای را با خامه شیرین کاملا مخلوط کنید. یک عدد موز را با پشت چنگال له کنید و به این مواد اضافه کنید. باید یک مایع صاف و روان به دست بیاد.

بیسکوئیت های لیدی فینگر را در قهوه غلیظ خیس کنید و ته ظرف بچینید اگه از بیسکوئیت پتی بور استفاده میکنین حواستون باشه خیلی خیس نشن که بشکنن. میتونین با برس روشون را قهوه بکشید.

روی بیسکوئیت ها یک لایه از مایه پنیر و موز بریزید بعد دوباره یک لایه بیسکوئیت و دوباره یک لایه پنیر و موز. من ٢ بار این کارو کردم. سپس پودر کاکائو را با الک روی این مواد بپاشید یک عدد موز را حلقه حلقه کنید و دور تا دور ظرفتون بچینید. یکی دو ساعت بذارینش داخل یخچال تا خنک بشه بعد میل کنید.

امیدوارم خوشتون بیاداز خود راضی