آشپزی با الی گولو

شیرینی آجیلی با شکلات
نویسنده : - ساعت ۱:۳٧ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۳٩٠/۱/٧
 

 

سلام دوستای گلم

امروز خونه یکی از دوستام دعوت بودم تصمیم گرفتم براش شیرینی دزست کنم این بود که با دختر خواهرم که از کرمان واسه تعطیلات عید اومده تهران نشستیم تو مجله های آشپزی گشتیم و این دستور را از مجله خانم مینایی (ساناز و سانیا ) انتخاب کردیم. دختر خواهرم ١٠ سالشه  و برام خیلی جالب بود که اینقده به شیرینی پزی علاقه داره کلی بهم کمک کرد حالا وقتی بره دلم براش خیلی بیشتر از قبل تنگ میشه گریه

 

 

 


مواد لازم :

کره 2/1 پیمانه 80 گرم

شکر 1 پیمانه 150 گرم

تخم مرغ 2 عدد

وانیل شکری 4/1 قاشق چایخوری

آرد 2/1 2 پیمانه 260 گرم

بکین پادر 2/1 1 قاشق چاثخوری 5/4 گرم

نمک 8/1 قاشق چایخوری

شکلات تخته ای خرد شده یا شکلات چیپسی 100 گرم

فندق خرد شده ( من پسته استفاده کردم) 2/1 پیمانه

 

روش تهیه:

فر را روی 350 درجه فارنهایت یا 175 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود.

کره و شکر را با همزن برقی بزنید تا نرم و لطیف شود. تخم مرغ ها را دانه دانه و سپس وانیل را اضافه کنید و هم بزنیدبه حدی که مواد کرم رنگ و کشدار شود.سپس آرد بکین پادر و نمک را به تدریج داخل این مواد الک کنید و پس از آن شکلات خرد شده و آجیل خرد شده خود را اضافه کنید . سپس گلوله های کوچکی از مایه درست کنید و داخل سینی شیرینی پزی که روی آن کاغد روغنی پهن کرده اید بگذارید تا 10 دقیقه در طبقه وسط فر بماند. سپس شیرینیها ار از فر در آورده و پس از خنک شدن در ظرف مورد نظر بچینید و روی آن سلفون بکشید.

نکات مهم:

آرد بکین پادر و نمک را با هم 2 3 بار الک کنید

تمام مواد لازم برای پخت شیرینی را یک از ساعت زودتر از یخچال بیرون بگذارید تا به دمای محیط برسد.

دمای فرها با هم متفاوت است. برای فر من 165 درجه سانتیگراد و 15 دقیقه پخت معمولا برای شیرینهای کوچک مناسب است. پس از 10 دقیقه شیرینیها را چک کنید تا نسوزد. وقتی کمی رنگ ته شیرینی تغییر کرد یعنی پخته است.

من برای این شیرینی 2 قاشق سوپخوری آرد اضافه تر استفاده کردم که اشتباه کردم چون وقتی شکلان و آجیل را ریختم خمیرم کمی سفت شد. اول شکلات و آجیل را بریزید و اگر خمیر به دستتان چسبید کمی آرد اضافه کنید.

امیدوارم درست کنید و لذتشو ببرید.