آشپزی با الی گولو

کیک ارده و کنجد
نویسنده : - ساعت ٦:٢۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳٩۱/٦/۱٦
 

این کیک را خواهرم یک بار از رو دستور هانی جون درست کرده بود و اینقده تعریف کرده بود از مزه اش که وقتی رفتم کرمان با هم دیگه این کیک را باز درست کردیم.

عجب کیک خوشمزه ای بود جای همگی خالی . طعمش متفاوت و خاصه و من که خیلی دوست داشتم . نشون به اون نشون که خواهرم از اینجا گفت براش ارده ببرم و میگفت ارده کرمان نایاب شده!   فقط واسه همین کیک ارده و کنجد ارده میخواست شیکموووو 

این عکسش 

دستور به زودی ....

اگه عجله دارین که بهتون توصیه میکنم داشته باشین برین اینجا 

 

خب الان همت نوشتن اومده سراغم بریم که براتون مرحله به مرحله توضیح بدم 

 

 

 


مواد لازم:‌

آرد یک و یک چهارم پیمانه 

شکر یک پیمانه ( شکرش برای منی که خیلی کم شیرین دوست دارم خیلی اندازه بود به نظر من کمش نکنید )‌

تخم مرغ 3 عدد 

ارده نصف پیمانه 

شیر نصف پیمانه 

کنجد نصف پیمانه

روغن مایع نصف پیمانه 

وانیل یک نوک کارد 

بکینگ پودر یک قاشق مرباخوری 

 

طرز تهیه: 

تمامی موادی که برای درست کردن کیک و شیرینی لازم دارین را بذارین بیرون از یخچال تا همدمای محیط بشن. این تو کیفیت کیکتون خیلی موثره. آرد و بکینگ پودر را 3 بار با هم الک کنید و کنار بذارین. 

فر را هم بذارین در دمای 175 درجه سانتیگراد گرم بشه . البته اینو بارها گفتم که اگه فر استاندارد نباشه ممکنه دمای مناسب برای پخت کیک فرق کنه. فر ما 175 درجه براش مناسبه اما فر خواهرم 150 درجه براش مناسب است . شاید هم به خاطر شدت فشار گاز شهرستان ( کرمان ) اینطوریه. پس باید دمای مناسب برای پخت کیکتون با چند بار امتحان کردن دستتون بیاد. 

کف قالب 20 سانتی را کاغذ روغنی پهن کنید . کف و اطراف قالب را کمی چرب کنید و کف قالب را کنجد بپاشید. هانی جون کنجدهاش را تفت داده بود اما من کنجد خام ریختم. 

من بیشتر کنجدمو برای روی کیک نگه داشتم. 

زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کنید و سفیده ها را با همزن هم بزنید تا حدی که کاملا سفت بشه و وقتی کاسه را برمیگردونید از کاسه نریزه بیرون . وقتی کارتون تموم شد سفیده را بذارین تو یخچال و برین سراغ بقیه کارتون. 

میخواستیم بعدش بریم بیرون و من و خواهرم تند تند کار میکردیم و شاید عکسا کمی خوب نشده باشن دیگه ببخشید. 

بعدش زرده و شکر و وانیل را با همزن هم بزنید. 

نکته: برای هم زدن سفیده ها حتما باید پره های همزن تمیز - بدون چربی و خشک باشن. اما برای هم زدن زرده ها لازم نیست که پره ها تمیز باشن . پس خیلی بهتره اول سفیده را هم بزنید و بفرستین بره تو یخچال بعد تند تند پره های همزن را یک آب بزنید و الکی خشک کنید! و بقیه کارتون را ادامه بدین. 

وقتی شکر و وانیل و زرده با هم خوب مخلوط شدن و به رنگ کرم در آمدن روغن مایع  را هم اضافه کنید و هم بزنید. 

بعدش شیر را اضافه کنید و هم بزنید. 

و همینطور ارده ( ارده خواهرم تهش بود و سفت بود ) 

بعد از هم زدن مایع شما این شکلی میشه.

از این جا به بعد با لیسک کار داریم. سفیده تخم مرغ را از یخچال در می آریم و به این مخلوط اضافه میکنیم و به آرامی در یک جهت هم میزنیم . کلا آرامش را رعایت کنید تو این مرحله که تو پف کردن کیک موثره!‌

بعد مایع شما این شکلی میشه

آرد الک شده با بکینگ پودر را هم در این مرحله در چند مرحله اضافه کنید و باز به آرامی در یک جهت هم بزنید تا مواد خوب با هم مخلوط شن. 

و بریزین تو قالب 

روش را کنجد بپاشید و بفرستینش تو فر از قبل گرم شده ( در فر را تو نیم ساعت اول اصلا باز نکنید که پف کیکتون میخوابه) البته منی که درجه فر دستمه اصلا تو 45 دقیقه در فر را باز نمیکنم. 

زمان مناسب برای پخت این کیک 1 ساعت است. من بعد از 45 دقیقه در فر را باز کردم و کیک را چک کردم. برای اینکه از پخت کیک مطمئن شین از یک خلال دندون استفاده کنید که تو کیک فرو میکنید اگه بهش مواد چسبید یعنی هنوز کیک نپخته.

وقتی از پخت کیک مطمئن شدین از فر در بیارینش و بذارین تا 10 دقیقه بگذره و کمی خنک شه بعد به آرومی از قالب در بیارینش. 

اینم برش خورده کیک 

با یک لیوان شیر یا چای خیلی میچسبه 

باز هم از هانی عزیز  به خاطر این دستور خوب متشکرم