آشپزی با الی گولو

آش کشک (تبریز)
نویسنده : - ساعت ۱٢:۳٠ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩۱/٥/٢٧
 

راستش یک دفعه یک فکری افتاد تو سرم که آش کشک خاله !!!!  چه طوری درست میشه، البته عروسمون اومده بود خونمون و برامون آش کشک آورده بود ولی آش کشک اون خیلی با اینی که من درست کردم فرق میکرد باید دستور اونم بپرسم اون مدلی هم درست کنم.

این بود که من کنجکاو شدم در مورد آش کشک و بعد از جستجو تو لینک دوستام به این آش کشک که از رو دستور اسرای عزیزم که اهل تبریزه رسیدم ، زودی دست به کار شدم و درست کردم و به به خیلی خوشمزه بود . خیلی شبیه آش رشته است اما خب موادش زیادتره . من کشکش را هم خیلی زیادتر ریختم که بشه آش کشک واقعی! 

 

طرز تهیه در ادامه مطلب .....


مواد لازم: 

بلغور گندم 1 پیمانه 

نخود - لوبیا سفید یا چیتی پخته مجموعا 1 پیمانه ( من از  لوبیا سفید استفاده کردم)

عدس پخته شده نصف پیمانه 

برنج نصف پیمانه 

استاک گوشت 1 لیتر 

سبزی آش ( اسفناج- تره - جعفری - گشنیز ) 2 تا 3 پیمانه  من دیگه ترخون و شوید نریختم اما تو دستور اصلی داشت شما اگه  دوست داشتین بریزین. 

کلم برگ خرد شده 2 پیمانه 

هویج 2 عدد خرد شده 

پیاز دو عدد 

سیر چند حبه که من استفاده نکردم 

کشک 2 لیوان ( من بیشتر کشک ریختم دوست داشتم کشکش زیاد باشه ) 

رشته آشی در حدی که آش خیلی سفت نشود. ( رشته را که میریزین توی آش باز میشه و آب آش را به خودش میکشه باید بعد از چند بار دستتون بیاد که چقده رشته لازم داره آشتون) اسرا جون گفته  1 پیمانه رشته آشی خرد شده ولی من چشمی ریختم. 

نمک - فلفل - زردچوبه به میزان لازم 

طرز تهیه: 

نخود و لوبیا سفید را بذارین یک روز کامل خیس بخوره تا نفخش بره و فردا بذارین بپزه. 

عدس را هم بعد از چند ساعت خیس کردن بذارین بپزه 

بلغور گندم را هم چند ساعت خیس کنید و کنار بذارین . راستی الان یادم افتاد ما بلغور گندم نداشتیم من از گندم استفاده کردم خجالت

خب استاک گوشت  یا همون آب گوشت  را همراه با مقداری آب بریزین تو قابلمه و بلغور گندم یا گندم را بهش اضافه کنید و بذارین بپزه . 

وقتی گندم پخته شد نخود و لوبیای پخته شده و برنج را هم بهش اضافه کنید 

کلم برگ و هویج را هم که ریز خرد کردین به این مواد اضافه کنید و بذارین بپزه 

من دوست دارم طعم پیاز داغ را توی آش کاملا حس کنم برای همین همیشه اواخر پخت آش پیاز داغ را همراه با کلی زردچوبه به آش اضافه میکنم . شما میتونید از همون اول پیاز را با کمی روغن و زردچوبه سرخ کنید و بعد بار و بنشن آش را اضافه کنید. 

اینجا پیاز داغ ها را ریختم توی آش وقتی هویجها نرم شدن.

جونم براتون بگه که از بس مواد این آش زیاده که نزدیک بود یادم بره توش عدس بریزم . یک دفعه دیدم ای دل غافل عدس را اصلا نذاشتم بپزه که خدا را شکر عدس زود می پزه و خیلی وقتم را نگرفت . سبزی آش و عدس پخته شده را هم در این مرحله اضافه کردم 

و گذاشتم سبزی  آش بپزه و بعدش هم رشته آشی خرد شده را ریختم 

کشک را هم گذاشتم 20 دقیقه جوشید و وقتی رشته ها پختن مقداریش را به آش اضافه کردم و کمی را هم گذاشتم برای تزئین. 

نمک و فلفل آش را آخرش تنظیم کردم . هم رشته شوره هم کشک پس دقت کنید که آشتون شور نشه.

روشم همونطور که می بینید با پیاز داغ و کشک و نعنا داغ تزئین کردم . خیلیییییییییی خوشمزه بود . حالا این آش با کشک محلی چی میشه دیگه نمیدونم والا . معلومه که خیلی خوشمزه تر میشه اما من کجا و کشک محلی کجا ؟ گیرم نمیاد کهناراحت

توی مواد این آش سیب زمینی خرد شده هم داشت که من دیگه اضافه نکردم و حذفش کردم . البته اسرا جون تو طرز تهیه توضیح داده که برنج و سیب زمینی را حتما لازم نیست در آش بریزیم و میشه حذفش کنیم. 

درست کردن این آش را از دست ندین که خیلی خوشمزه بود و من به طرز وحشتناکی زیاد ازش خوردم نگران