آشپزی با الی گولو

دمی عدس با خرما
نویسنده : - ساعت ٤:٤٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩۱/٥/۱۱
 

جونم براتون بگه که این دمی عدس را خیلی فوری فوتی درست کردم یک دفعه ساعت 7:30 تصمیم به پختش گرفتم و گذاشتم عدسش پخت و بقیه اش هم خیلی سریع آماده شد. یکی از دوستان ازم خواسته بود که عکس مرحله به مرحله براش بذارم. این دمی عدس من خیلی رژیمی است یعنی اصلا توی پلوش روغن نزدم تا با مامان هم با خیال راحت بخوره. 
اون یکی عدس پلوم اینجاست    

بریم برای طرز تهیه....


  مواد لازم: 

عدس 1 پیمانه 

برنج دو پیمانه 

پیاز داغ یکی دو قاشق غذاخوری 

خرما 8 عدد 

 

طرز تهیه: 

اول از همه عدس را بذارین بپزه . من یک دفعه تصمیم گرفتم که عدس پلو درست کنم دیگه نذاشتم عدسم خیس بخوره ولی اگه بذارین خیس بخوره و بعد بپزین بهتره. 

برنج را هم آب کش کنید یا اینکه بذارین عین دمی بپزه و آبش کشیده بشه ( کمی آب داشته باشه نه که کامل بپزه ) اینجا توضیح دادم که چطوری برنج را بدون آب کش کردن درست کنید. 

بعد کف قابلمه را هر ته دیگی که دوست دارین بذارین. من ته دیگ کنجد و نون تافتون گذاشتم این دفعه. کف قابلمه را روغن بریزید و کنجد را بپاشین روش. 

بعد روش نون تافتون بذارین 

بعد هم به ترتیب یک لایه برنج یک لایه عدس و کمی دارچین بپاشین. آخر سر هم چند تا حفره توی برنج ایجاد کنید. 

و بذارین پلوتون دم بکشه . من دیگه روی این برنج روغن ندادم فقط کمی آب جوش اطراف برنجم اضافه کردم.  بذارین 10 دقیقه با حرارت متوسط روی شعله باشه بعد حرارت را کم کنید تا 30 دقیقه دیگه برنجتون دم میکشه . البته این به نوع برنج هم بستگی داره . من از دم کنی هم استفاده کردم که برنجم له نشه. کلا من بعضی وقتا دم کنی استفاده میکنم بعضی وقتا نه ! ! 

وقتی پلو دم کشید بریزین توی دیس و روش را با پیاز داغ و خرما که اگه دوست داشتین میتونین تو روغن تفت بدین تزئین کنید. من تفت ندادم که تا حد امکان کلسترول این غذا کم باشه.

 

تمام عشق من به این غذا به ته دیگش بود فقط به به به به خجالت