آشپزی با الی گولو

قورمه سبزی
نویسنده : - ساعت ۱۱:۱۱ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩۱/٤/٢
 

این دفعه میخوام خورش قورمه سبزی به روش خودم را یاد بدم. این عکسش تا تو این هفته سر فرصت مراحل تهیه اش را هم بذارم.

خب امشب میخوام طرز تهیه اش را بنویسم . فقط اولش اینو بگم که من قرمه سبزی را اینطوری دوست دارم و  مادرم همیشه اینطوری درست میکنه البته از مادرش این مدلی یاد نگرفته بود بلکه این مدلی است که پدر خدا بیامرزم دوست داشت از جمله اینکه دوست داشت تو قرمه سبزی رب بزنیم ماهام اینطوری عادت کردیم. مادر بزرگ مادریم خورش قورمه سبزیش رنگش سبز میشد ولی مال من قیرمیز میشه ! 

طرز تهیه در ادامه مطلب....


مواد لازم: 

گوشت خرد کرده گوسفندی به میزان لازم

پیاز یک عدد درشت 

سبزی خرد شده شامل تره - جعفری - گشنیز - شنبلیله  ( میزان شنبلیله در حد یک پنجم سایر سبزیها باشه ) 

اگه اسفناج هم داشتین که چه بهتر. 

لوبیا قرمز و لوبیا چیتی کلا یک پیمانه ( از شب قبل خیس کنید و چند بار آب آنرا عوض کنید)

لیمو عمانی 4 تا 5 عدد ( نیم ساعت قبل از اینکه بندازین داخل خورشت بذارینش توی آب جوش تا تلخیش بره بعد سوراخش کنید و بندازین داخل خورش) میتونین توی آب جوش هم نندازین اختیاری است. 

نمک و فلفل و زردچوبه به میزان لازم 

رب 1 قاشق غذاخوری 

زعفران آب کرده به میزان لازم

 

طرز تهیه: 

اول پیاز را خرد کنید و سرخ کنید بهش کمی زردچوبه اضافه کنید و تو این مرحله گوشتها را اضافه کنید و تفت بدهید تا گوشتها آب پس بدهد و بعد آب را جذب کند. 

یک قاشق رب را اضافه کنید و تفت بدین. لوبیاها را هم اضافه کنید و به اندازه لازم آب جوش به این مواد اضافه کنید .

سبزی قورمه را بریزین داخل ماهیتابه و تفت بدین ( روغن لازم نداره در این حد که آبش کشیده شه کافیه ) معمولا همه سبزی قورمه آماده تو فریزر داریم  که منم داشتم.

اما اون روز اسفناج  هم خریده بودیم و از اونجا که اسفناج تازه قورمه سبزی را خوشمزه میکنه مقداری هم اسفناج خرد شده  را تفت دادم و به سبزی قورمه اضافه کردم. 

من سبزی قورمه را از همون اوایل پخت گوشت و لوبیا به موادم اضافه میکنم و کلا به ویتامین سبزی کاری ندارم تو این قضیه. شما میتونید اواخر پخت خورش سبزی را به خورش اضافه کنید. 

تمام این مواد را میذارم 5 تا 6 ساعت پخته بشن. اگه هم آب لازم داشته باشه هر چند وقت یک بار یک کوچولو بهش آب جوش اضافه میکنم . بعضی وقتام یک تیکه یخ میندازم توش تا خورشتم به روغن بشینه . البته دیدین که من روغن زیادی استفاده نکردم نه سبزی را سرخ کردم نه واسه پیاز داغ زیاد روغن ریختم واسه همین خورشتم چرب و چیلی نشده. 

1 ساعت مونده به پایان پخت لیمو عمانی های سوراخ شده را همراه با نمک و فلفل و زعفران آب کرده به خورشت اضافه میکنم و میذارم خورش جا بیفته.

 

اینم خورش قورمه سبزی به روش من که میدونم با روش خیلی هاتون متفاوته. بعضی ها تو خورش قورمه سبزی لوبیا چشم بلبلی میریزن . شنیدم جنوبی های عزیز برای ترشیش از تمبر هندی استفاده میکنن. بعضی ها توی این خورش آبغوره یا آب لیمو هم میریزن . کلا در سرتاسر ایران پهناور این خورش به روش های مختلفی درست میشه. 

نوش جان لبخند