آشپزی با الی گولو

بادمجان پلو
نویسنده : - ساعت ٩:٢٦ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩۱/۳/٢٠
 

شب به خیر دوستان 

اگه بدونین من چقده کتاب آشپزی و مجله آشپزی دارم دیگه اصلا جایی برای نگهداریشون ندارم. اینه که تصمیم گرفتم که دیگه تا یک مدتی مجله نخرم . اما مگه میشه از کنار این کیوسکای روزنامه فروشی که این همه مجله های مختلف آشپزی دارن رد بشم و دلم نخواد مجله ها را نیگاه کنم . این بادمجان پلو هم محصول ورق زدن یکی از مجله های آشپزی کیوسک روزنامه فروشیه خجالت البته دستور اصلیش اسمش بود بادمجان پلوی ترکیه ای که توش خیلی مواد دیگه غیر از این مواد که من استفاده کردم داشت . مثل کشمش، بادام، کوفته قلقلی و .... 

اما من فقط ایده ازش گرفتم چون خدائیش تا حالا بادمجان پلو نخورده بودم . ته چین بادمجان خورده بودم اما این که بادمجون خرد شده را بریزم لا به لای برنج دفعه اولم بود و مزه اش هم خوب شد . جاتون خالی

طرز تهیه در ادامه مطلب ... 


مواد لازم: 

پیاز یک عدد 

بادمجان 2 تا 3 عدد متوسط 

گوجه فرنگی بزرگ 2 عدد 

برنج 2 پیمانه 

شوید تازه 2 پیمانه 

نمک- فلفل - زردچوبه - پودر کاری و پودر سیر به میزان لازم. 

 

طرز تهیه : 

پیاز را خلال کنید و سرخ کنید.

بهش کمی زردچوبه اضافه کنید و تفت بدین. 

بادمجانها را بعد از پوست کندن ( میتونید هم پوست نکنید) مکعبی خرد کنید  بریزین تو آب نمک تا تلخی احتمالیش گرفته شه و بعد از نیم ساعت بشورید و بذارین آبش بره به پیازها اضافه کنید. 

با هم تفت بدین و تو این مرحله سایر ادویه ها را هم بهش اضافه کنید. 

گوجه فرنگی را اگر حوصله داشتین پوستشو بگیرید ( من که حوصله ام صفر بود! ) و مکعبی خرد کنید و به بادمجانها اضافه کنید تفت بدین . 

این مواد را با هم تفت بدین بهش کمی نمک اضافه کنید و در ماهیتابه را بذارین تا مواد بپزن و آب گوجه کشیده شه . تقریبا یک ربع کافیه. 

مواد که این شکلی شد 


 

2 پیمانه برنجتون را هم از قبل با 2 پیمانه آب و نمک و روغن بذارین بپزه و آب برنج کشیده بشه. بعد کف یک قابلمه دیگه هر ته دیگی که دوست دارین بذارین و لایه لایه برنج مواد بادمجان و یک لایه شوید بریزید. 
میتونین برنجتون را هم آب کش کنید.  

روی برنجتون کمی آب بریزید ( نصف پیمانه ) و بذارین برنج بین 30 تا 40 دقیقه دم بکشه . موادی که لابه لای این برنج میدن آبدار هستن حتما در قابلمه دم کنی بذارین تا دیگه بخار برنج هم نریزه روی برنجها و برنجتون له شه. من معمولا از دم کنی استفاده نمیکنم اما این پلو دم کنی لازم داره . 

به همین راحتی مزه اش هم خوب بود و ما دوست داشتیم. اینم یک استفاده دیگه  از بادمجان 

نوش جاااان