آشپزی با الی گولو

آش جو (خیرات برای پدرم در روز پدر )
نویسنده : - ساعت ۳:٠۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳٩۱/۳/۱٥
 

امروز در ایران روز پدره و من 17 ساله که پدرم را از دست دادم . مرگ پدر یکی از بزرگترین دردهایی است که تو زندگی تحمل کردم ( در واقع اولش اصلا قابل تحمل نیست )  اما گذشت زمان واقعا منو آروم کرده و الان با خواهر برادرم در مورد خیلی از خاطرات با خنده و شوخی یاد میکنیم . من معتقدم که آدمهای زنده باید زندگی کنن اونم با شادی و خوشی و نباید فقط و فقط در گذشته سیر کنیم. همین روزهایی که الان توش هستیم بعد از گذشت 10 سال تبدیل به خاطراتی میشن که دلمون میخواد تکرار شن و حسرتشو میخوریم.
امروز مامانم تصمیم گرفت که آش جو  درست کنیم و بین همسایه ها پخش کنیم . تمام کارای این آش را مامانم کرد  به غیر از پیاز داغ درست کردنش که اونم  همش یاد بابا بودم که هروقت میخواستیم آش درست کنیم و پیاز داغ درست میکردیم میومد تو آشپزخونه و میگفت یک پیاز دیگه هم پوست بکن . پیاز داغش زیاد باشه . منم تو این زمینه و خیلی موردای دیگه البته به پدرم رفتم . دیدین که روی آش هام همیشه پر از پیاز داغه ! 

تعداد ظرفای آش زیاد بود و من تند تند تزئین کردم اما دلم خواست به احترام روح پاک پدرم عکس آش را اینجا بذارم و برای تمام پدرایی که مهمون خاک هستن آرزوی مغرفت و طلب آمرزش دارم و از ته دل آرزو میکنم پدرایی که سایشون بالا سر فرزندانشون هست تن سالم و عمر با عزت و برکت داشته باشن. 

قبلا دستور آش جو را اینجا براتون گذاشته بودم . 
شاد باشید