آشپزی با الی گولو

والک پلو
نویسنده : - ساعت ٧:٠٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳٩۱/۳/٢
 

والک پلو یکی از اون پلوهایی هست که من خیلی ساله نخورده بودم .دیدم شاپرک عزیز تو وبلاگش طرز تهیه اش را گذاشته این بود که منم هوس کردم درست کنم . مرسی که منو به فکر درست کردنش انداختی شاپرک عزیزم قلب

آخرین باری که یادمه این پلو را خوردم تو منطقه اوشان فشم خونه خاله مادر بزرگم بود که یادمه تو فضای باز تخت بود و یک روز ظهر تابستانی منو و خواهرم و بچه های دیگه در حال شیطونی و بازی کردن بودیم . خاله مادر بزرگم هم با یک چادر گلی که سرش بود ما رو با مهر و محبت نگاه میکرد و داشت غذا را آماده میکرد.

خدا رحمتشون کنه 

طرز تهیه در ادامه مطلب ....


مواد لازم : 

والک 300 گرم 

برنج 3 پیمانه 

نمک - فلفل - زعفران - روغن به میزان لازم

کاهو چند برگ برای ته دیگ 

برای کنارش هم من چون بسیار گرسنه بودم مرغ گذاشتم خجالت

 

طرز تهیه: 

اول از همه این عکس والکه 

والک را خوب بشورید . عین سبزیهای معمولی نیست که گل زیاد داشته باشه بیشتر شن داره. 

بعد با قیچی خرد کنید. من اومدم با چاقو خرد کنم دیدم لزجه . ریختم تو خرد کن و این شکلی شد ! 

بعد فکر کردم که خوبه دیگه خرابکاری کردم در حد تیم ملی ! گفتم حالا یک پلو درست میکنم دیگه فوقش عکسشو نمیذارم تو وبلاگم نگران

برنج را هم شستم و با 4 پیمانه آب و نمک و روغن و این سبزی ها مخلوط کردم و گذاشتم روی شعله گاز تا آب برنجم کشیده بشه. چند دقیقه اول حرارت زیاد تا آب به جوش بیاد بعد حرارت را کم میکنیم تا برنج و والک پخته بشن. 

از این جا به بعدش دلبخواهیه. میتونید بذارین برنجتون همینطوری دم بکشه یا اینکه عین من کف یک قابلمه کمی روغن بریزید و روش برگای کاهو بچینید.

برنجتون را که آبش کشیده شده با کفگیر بریزید روی کاهوها و لابه لای برنج را زعفران آب کرده بدین و بذارین برنجتون دم بکشه . من کمی آب هم تو این مرحله به برنج اضافه کردم. 

این پلو را با نیمرو - مرغ یا گوشت چرخ شده یا کوفته قلقلی یا همینطوری خالی بخورین. موقع درست کردنش مامانم یک دفعه گفت واااااااای عطر و بوی اون موقع های خونه بابام پیچیده تو خونه. مامان هم خیلی وقت بود این پلو را نخورده بود. 
به یاد مادر بزرگ مرحومم این پلو را تو بشقابایی که ازش تو خونه ما به یادگار  مونده سرو کردم. 

 

اگه درست کردین نوش جان