آشپزی با الی گولو

سوپ رشته فرنگی
نویسنده : - ساعت ۱۱:٢٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩۱/٢/٢٧
 

سلام به روی ماهتون 

بچه که بودیم مامانم همیشه این مدلی برامون سوپ درست میکرد. من عاشق این مدل سوپ هستم. درست کردنش خیلی ساده است ولی واسه من یک دنیا خاطره داره.

طرز تهیه در ادامه مطلب ... 


مواد لازم: 

استاک مرغ 4 پیمانه ( طزر تهیه استاک مرغ : اسکلت مرغ را با مقداری آب و پیاز و هویج بذارین بپزه بعد آبشو صاف کنید و تو ظرفای پلاستیکی کوچیک در دار داخل فریزر نگه داری کنید و هر وقت خواستین در بیارین و توی سوپ یا خورشت بندازین)

هویج یک تا دو عدد متوسط 

نخود فرنگی نصف پیمانه 

گوشت مرغ ( حالا هر جای مرغ بود فرقی نمیکنه بذارین مرغتون با یک دونه پیاز بپزه بعد ریش ریش کنید و کنار بذارین. آب زیاد نریزینا مرغتون مزه آب میگیره ) 

رشته فرنگی به میزان لازم

گوجه فرنگی یک تا دو عدد

رب یک قاشق غذاخوری 

نمک و فلفل و آب لیمو به میزان لازم 

 

طرز تهیه: 

پیاز را ریز خرد کنید. هویج را هم ریز کنید با نخود فرنگی و استاک مرغ و مقداری آب بذارین بپزن. گوجه فرنگی پوست گرفته را مکعب مکعب کنید و همراه با یکی دو قاشق رب به مواد داخل قابلمه اضافه کنید. مرغتون را هم که جداگانه پختین ریش ریش کنید و به این مواد اضافه کنید . وقتی همه مواد پخته شدن رشته فرنگی را اضافه کنید . دقت کنید که زیاد رشته فرنگی نریزین که سوپتون خیلی غلیظ بشه. نمک و فلفل و آب لیمو بزنید و سرو کنید. 

این سوپ را ماه گذشته که مادرم چشمش را عمل کرده بود براش درست کردم. امشب هم که اون یکی چشمش را عمل کرده بود بازم همین سوپ را درست کردم ولی تو سوپ امشب قارچ هم زدم. 

این سوپ برای من خیلی نوستالوژیک است و منو میبره به دوران بچگیم. 

امیدوارم درست کنید و لذتشو ببرین