آشپزی با الی گولو

پلو با اسفناج و گوشت چرخ کرده
نویسنده : - ساعت ٧:٥۳ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۳٩۱/٢/٩
 

صبح به خیر دوستان 

دیشب داشتم فکر میکردم برای ناهار امروزم چی درست کنم با یک نگاه کوچولو به یخچال دیدم چیزی که خیلی زیاد داریم اسفناجه. از اونجا که دلم میخواست ناهارم پلو باشه و با نرگسی و این جور چیزا میدونستم سیر نمیشم این پلو را از خودم اختراع کردم ! خجالت خدائیش هم خوشمزه شد.

طرز تهیه در ادامه مطلب ....


مواد لازم: 

برنج دو پیمانه 

گوشت چرخ کرده یک پیمانه 

اسفناج خرد شده ( نه خیلی ریز ) 3 تا 4 مشت ! 

پیاز بزرگ یک عدد 

سیر 3 تا 4 حبه 

نمک- فلفل- زردچوبه - زعفران آب کرده و دارچین به میزان لازم 

 

طرز تهیه: 

پیازها را خلالی خرد کنید و در روغن تفت بدین تا طلایی بشن . سیر خرد شده را اضافه کنید و پس از کمی تفت دادن زردچوبه را اضافه کنید.

گوشت چرخ کرده را اضافه کنید و به تفت دادن ادامه بدین تا گوشت هم سرخ بشه. فلفل و کمی زعفران آب کرده و یک پیمانه آب به این مواد اضافه کنید و اجازه بدین که گوشت بپزه. 

برنج را با 2/5 پیمانه آب و کمی نمک ( بدون روغن ) بذارین بپزه ( روغن نریزید چون موادی که قراره لا به لای برنج بدین روغن داره خودش ) 
یا اینکه برنج را آب کش کنید ( هر طور که دوست دارین )

 
اینم مقدار اسفناجم که بهتون گفتم


 

وقتی آب برنج کشیده شد کف یک قابلمه تفلون را هر ته دیگی که دوست دارین مثل ته دیگ کاهو بچینید البته من از ته دیگ سیب زمینی استفاده کردم چون که کاهو نداشتیم نگران

به ترتیب یک لایه برنج یک لایه گوشت کمی دارچین و یک لایه اسفناج خرد شده بریزید این مرحله را تا آخر ادامه بدین. اسفناج موقع پخته شدن لابه لای برنج کمی آب میندازه پس این نکته را هم در نظر بگیرید و بهتره که برنجتون را کمی دون تر بردارین. 

 

کمی آب اطراف برنج بریزید و بذارین برای مدت 45 دقیقه برنجتون دم بکشه. من معمولا برای دم کردن برنج از دم کنی استفاده نمیکنم اما برای این پلو از دم کنی استفاده کردم به خاطر همون که گفتم اسفناج لای برنج آب میندازه. دیگه عرق برنج هم روی برنج بریزه خیلی برنج له و لورده میشد. 

 

امیدوارم درست کنید و از این پلو لذت ببرید.