آشپزی با الی گولو

کیک سیب و دارچین
نویسنده : - ساعت ۱٠:۳۱ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳۸٩/۱۱/٢۳
 

این کیک را از روی دستور نسیم بانوی عزیزم درست کردم اما مال من خوب نشد. یعنی وسط کیکم نرم شد اطرافش خوب بود وسطش تیکه تیکه شد اما این سومین کیک منه حالا تا بیام کیک درست حسابی درست کنم خدا میدونه چقده طول بکشه فکر کنم باید برم اسممو بنویسم کلاس شیرینی پزی هی دست دست میکنم

اینم لینک نسیم بانوی عزیز

http://ashpazkhonema.persianblog.ir/post/31/

 

 


مواد لازم:

تخم مرغ ٢ عدد

آرد یک پیمانه

شکر ۴/٣ پیمانه

دارچین ٢ قاشق سوپخوری 

بکین پادر یک قاشق سوپخوری ( من از جوش شیرین استفاده نکردم)

وانیل ٢/١ قاشق چایخوری

روعن مایع نصف پیمانه ( من جاش کره ذوب شده استفاده کردم)

شیر  نصف پیمانه

طرز تهیه:

آرد را همراه با بکین پادر و دارچین ٢ تا ٣ بار الک کنید. تخم مرغ را که ترجیحا به دمای محیط رسیده با همزن بزنید تا کف کند سپس شکر را اضافه کنید و با همزن بزنید تا کاملا رنگش روشن و کشدار شود.سپس روعن مایع یا کره را اضافه کنید وبا لیسک  هم برنید شیر را هم اضافه کنید و در این مرحله آرد را به تدریج اضافه کنید و با لیسک (قاشق پلاستیکی ) به آرامی و در یک جهت مواد را هم بزنید.

٢ عدد سیب را از قبل  پوست بکنید و پره پره کنید دو قاشق شکر و یک قاشق دارچین روی آنها بپاشید و زیر و رو کنید تا حسابی همه جای سیبها دارچینی و شکری بشه ( اینقده خوشمزه میشه من چند تاشو خوردم همینطوری)

اکنون کف قالب مورد نظر را چرب کنید و مایع کیک را در آن بریزید و تکان دهید تا مواد به طور یکسان همه جا پخش شود . بعد سیبها را روی سطح کیک بچینید و به مدت ٣٠ تا ٣۵ دقیقه در فری که از قبل با حرارت ٣۵٠ درجه سانتیگراد یا ١٧۵ درجه فارنهایت گرم شده قرار دهید. بعد که آماده شد بذارید کاملا خنک شود و در ظرف مورد نظر قرار دهید.

برای من ۴/٣ پیمانه شکر زیاد بود چون من کم شیرین دوست دارم. این سری درست کنم یک کم کمتر از ۴/٢ میریزم.

هر چند کیک من به خوبی کیک نسیم جون نشد اما خیلی خوشمزه بود هم بوی دارچین موقع پخت تو خونه پیچیده بود که من عاشق عطر دارچین هستم هم اینکه نشستیم با مامان با چای سبز خوردیم slowdance.gif : 44 par 25 pixels.جای همگی خالی  و دست نسیم عزیزم هم درد نکنه .