آشپزی با الی گولو

سوپ کدو حلوایی
نویسنده : - ساعت ۱٢:٢٠ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۳٩٠/۱٠/٢
 

شبتون به خیر دوستان

این سوپ کدو حلوایی را خودم اختراع کردم از مزه اش هم خوشم آمد حالا تصمیم دارم با صیفی جات دیگه هم امتحان کنم ببینم کدومش بهتر از آب در میاد.


مواد لازم:

تره فرنگی یک ساقه ( قسمت سفید )

کدو حلوایی پوره شده 2 پیمانه

هویج یک عدد بزرگ رنده شده

کره کمی

استاک مرغ 3 تا 4 پیمانه

شیر یک لیوان در صورت تمایل

نمک - فلفل - آب لیمو به میزان لازم

 

طرز تهیه:

برای تهیه استاک مرغ باید اسکلت مرغ را با پیاز - هویج و سیر و مقدار لازم آب بذارین بجوشه تا قشنگ عصاره مرغ در بیاد بعد بریزینش توی صافی و صافش کنید. بعد بریزین تو ظرفای پلاستیکی در دار و بذارین توی فریزر و هر وقت لازم داشتین یکیشو در بیارین و ازش استفاده کنید.

اول از همه کدو حلوایی را نصف کنید تخم ها و پرزهای داخلش را با قاشق در بیارین قاچ قاچ کنید و بچنیید داخل یک آب کش فلزی و بذارین روی یک قابلمه که کمی توش آب ریختین درشو بذارین تا کدو حلوایی آب پز بشه. بعد که سرد شد پوستشو بگیرین و با پشت قاشق لهش کنید این میشه پوره کدو حلوایی راحت و آسوده.

تره فرنگی را خرد کنید و خوب بشورید. تره فرنگی گل و لای زیادی داره حواستون را جمع کنید.

کره را داخل قابلمه بریزید تره فرنگی ها را اضافه کنید و کمی تفت بدین. استاک مرغ هویج رنده شده و پوره کدو حلوایی را اضافه کنید و بذارین سوپتون جا بیفته. من کمی هم شیر به این سوپ اضافه کردم. اگه خواستین شیر بریزید در قابلمه را نذارین که سر نره. آخر سر هم نمک فلفل اضافه کنید. راستی اگه دوست داشتین آب لیمو هم بهش بزنید. این سوپ مزه اش به شیرینی میزنه.

خیلی سوپ راحت و خوشمزه ای است . امیدوارم دوست داشته باشین.