آشپزی با الی گولو

ژله انار
نویسنده : - ساعت ۸:۳٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳٩٠/٩/٢٧
 

شب به خیر دوستان

در راستای نزدیک شدن به شب یلدا بعد از مدتها یک دسر یلدایی درست کردم البته اینو شب تولد برادرم که چند روز پیش بود درست کرده بودم . یادمه پارسالم این دسر را درست کرده بودم اما اون موقع دسرم یک قسمتش سفید بود یک قسمتش قرمز. دسر راحت و بی دردسریه.

راستی برای دستورش هم از مجله ساناز سانیا استفاده کردم

بریم ادامه مطلب براتون زودی طرز تهیه را توضیح بدم....


مواد لازم:

ورقه ژلاتین: 3 عدد

آب کمپوت آناناس: 1 پیمانه

انار دانه شده یک عدد

ژله انار یک عدد

خامه فرم گرفته برای تزئین

 

طرز تهیه:‌

این ژله در دو مرحله آماده میشود.

برای تهیه لایه اول ورقه های ژلاتین را بشکونید و به مدت 1 دقیقه در آب سرد خیس کنید. آب کمپوت را روی حرارت قرار دهید تا داغ شود. بعد از داع شدن ورقه های ژلاتین را از آب سرد خارج و به آب کمپوت داغ  اضافه کنید و سریع هم بزنید تا ورقه های ژلاتین در آب کمپوت حل شود و آنرا از روی حرارت بردارید. دانه های انار را داخل ظرف مورد نظر بریزید و به آرامی مقداری از مایع آماده شده را به  آن اضافه کنید وقتی کمی خودشو گرفت به آرامی بقیه مایع را نیز به آن اضافه کنید ( برای این اینکارو میکنیم که میخوایم انارها کف ظرف بمونن و نیان بالا) بگذارید داخل یخچال تا لایه اول کمی بسته شود ( اگه عجله دارین به مدت 15 دقیقه بذارینش داخل فریزر اما حواستون بهش باشه که اگه بیشتر بمونه ژله شما خراب میشه)

ژله انار را داخل ظرفی ریخته و یک لیوان آب جوش داخل آن ریخته و بذارین سر حرارت هم بزنین تا دونه های ژله قشنگ در آب حل بشه. بعد یک لیوان سرخالی آب سرد هم به آن اضافه کنید و هم بزنید و بذارید در دمای آشپزخانه سرد بشه.

این مایع ژله را روی لایه قبلی که الان دیگه خودشو تقریبا گرفته ( نه کامل )  به آرامی بریزید و بذارینش توی یخچال تا خودشو بگیره . تقریبا 7 8 ساعتی وقت لازم داره.

کف ظرفی که میخواهید دسر را در آن برگردانید با آب خیس کنید. ته قالبتون را چند لحظه توی آب گرم بزنید و دسر را برگردانید. خیس بودن ظرفتون موجب میشه که اگه ژله دقیقا وسط ظرف نیفتاد بتونین تکونش بدین و بذارینش وسط ظرف.

در دستور اصلی از 4/1 و 1 پیمانه آب انار - 4/1 پیمانه شکر و 3 ورق ژلاتین و 4/1 قاشق چایخوری وانیل  به جای ژله انار استفاده شده بود.

بدین ترتیب که آب انار و شکر را روی حرارت بذارین تا گرم بشه. ورقه های ژلاتین را در آب سرد قرار بدین و بعد از یک دقیقه آنرا به آب انار اضافه کنید و سریع هم بزنید و از روی حرارت بردارین وقتی حرارتش کم شد وانیل را به آن اضافه کنید و وقتی کاملا از حرارت افتاد روی لایه قبلی که خودشو تقریبا گرفته بریزید.

بقیه اش هم عین مراحل قبله که براتون توضیح دادم.

وقتی ژله را برگرداندین با هر چی دوست داشتین تزئین کنید با دونه های انار با خامه فرم گرفته یا آناناس های کمپوت آناناس.

امیدوارم دوست داشته باشین .