آشپزی با الی گولو

عدس پلو
نویسنده : - ساعت ٩:٥٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳٩٠/٩/۱٠
 

روز به خیر دوستان

خیلی وقت بود دلم عدس پلو میخواست امروز تونستم درست کنم و به مراد دلم برسم خجالت

البته اولش میخواستم با گوشت قلقلی درست کنم اما مجبور شدم برای کاری برم بیرون واسه همین وقتم کم شد و به قلقلی کردن گوشت نرسیدم همینطوری تفت دادم ریختم روش.

دوستان یادتونه بچه بودیم مامانا هر وقت حوصله نداشتن غذا درست کنن عدس و پلو را قاطی میکردن و میدادن ماها میخوردیم؟من که همیشه لب و لوچم آویزون بود وقتی مامان میخواست عدس پلو درست کنه چون  مامان من که اصلا حال و حوصله نداره و نداشت واسه عدس پلو دنگ و فنگ بذاره اما من دوست دارم عدس پلو مخلفاتش زیاد باشه. البته بنده خدا کارمند بوده و 3 تا بچه شیطون هم داشت وقتی نداشت برای این کارا. دست گل مامان من و همه مامانا درد نکنه به خاطر تمام زحمتایی که برای ما کشیدن ماچ این برای مامانم گلم بود.

بریم برای طرز تهیه...


مواد لازم:‌

برنج دو پیمانه

عدس یک پیمانه

گوشت چرخ کرده 200 گرم

پیاز بزرگ یک عدد

کشمش پلویی پاک شده و شسته شده 2/1 پیمانه

خرما 8 تا 10 عدد

دارچین- نمک - زیره- زعفران آب کرده - خلال پسته به میزان لازم

 

طرز تهیه:

2 پیمانه برنج را با 2 پیمانه و 140 سی سی آب همراه با کمی نمک و روغن بذارین بپزه تا آبش کشیده شه.

عدس را هم از چند ساعت قبل خیس کنید و همراه مقداری نمک بذارین بپزه تا آبش کشیده بشه.

ته قابلمه مورد نظر را ته دیگی که دوست دارین بچینین. من کف قابلمه را روغن ریختم  کمی رنگ زعفران ریختم و سیب زمینی را چیدم توش. وقتی یک طرف سیب زمینی ها تقریبا سرخ شد برشون گردونم و به طور منظم کف قابلمه چیدمشون.

حالا یک کفگیر برنج و مقداری عدس روی سیب زمینی ها میریزیم و کمی دارچین و زیره روی این مواد پخش میکنیم این کار را به ترتیب انجام میدیم تا لایه آخر برنج سفید باشد که کمی زعفران آب کرده یک گوشه آن می ریزیم  و کمی روغن روی برنج بدین ( من دیگه آب نمیریزم چون برنجم به نظرم دیگه آب لازم نداره وقتی به حالت کته پخته شده ) روغن هم خیلی کم بریزید چون توی کته روغن ریختین اولش. دمکنی را بذارین در قابلمه و بذارین برنجتون با حرارت ملایم حدود 45 دقیقه تا یک ساعت دم بکشه.

توی این فاصله یک پیاز کوچک را خرد کنید و در روغن تفت بدین وقتی کمی سبک شد گوشت چرخ شده را اضافه کنید و تفت بدین کمی آب جوش و زعفران آب کرده و نمک به این مواد اضافه کنید و بذارین گوشتتون بپزه. حدود 15 دقیقه کافیه که آب گوشت هم کشیده بشه.

در یک ماهیتابه کوچک کشمش های شسته شده را تفت بدین و کنار بذارین . هسته خرماها را در بیارین و در روغن کمی تفت بدین و کنار بگذارین. پیاز بزرگی که گفته بودم را هم خلال کرده و سرخ کنید.

وقتی برنجتون دم کشید توی دیس مورد نظر بکشید و با گوشت چرخ شده و برنج  زعفرانی و کشمش و خرما و پیاز داغ و کمی خلال پسته تزئین کنید.

نوش جان

اینم عکس ته دیگش خوشمزه