آشپزی با الی گولو

پلوی قالبی گوشت و بادمجان
نویسنده : - ساعت ٧:۳٧ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳٩٠/٧/٢۱
 

سلام دوستان امیدوارم خوش و خرم باشید

امروز اومدم براتون با یک پلوی خوشمزه با یک ته دیگ فوق العاده خوشمزه اسمشم از خودم در آوردم ! یعنی در واقع میخواستم مقلوبه درست کنم یک بار یک جا دیده بودم اما دیدم وقتم کمه واسه همین این مدلی درست کردم.

بریم به ادامه مطلب


مواد لازم:

پیاز یک عدد بزرگ

سیر دو حبه

گوشت چرخ شده یک و نیم پیمانه 

بادمجان بزرگ یک عدد

سیب زمینی بزرگ یک عدد

رب 2 قاشق غذاخوری

برنج دو پیمانه

نمک - فلفل و زردچوبه به میزان لازم

 

طرز تهیه:

بادمجان را پوست بگیرید یا نگیرید! حلقه حلقه کنید نمک بزنید تا تلخیش گرفته بشه بعد با آب بشورید و آنها را داخل یک ماهیتابه بچینید کمی نمک و فلفل بزنید همراه با مقدار کمی آب بذارین بپزه. اگه با چربی مشکل ندارید بادمجانها را بعد از اینکه شستید با دستمال آشپزخانه خشک کنید و هر دو طرف آنرا در روغن سرخ کنید.

پیاز را خلال کنید و در روغن کمی سرخ کنید سیرها را خرد کرده و به پیاز اضافه و تفت دهید. گوشت چرخ شده را اضافه کنید و تفت دهید. نمک و فلفل و زردچوبه و 2 قاشق رب را اضافه کنید و نصف لیوان آب به موادتان اضافه کنید و بذارید گوشت بپزه.

برنج را آب کش کنید. کف قابلمه کمی روغن ریخته و بذارین روغن کاملا  داغ شود سپس  یک لایه سیب زمینی ورقه شده بچینید. کمی برنج روی آن ریخته و صاف کنید و بادمجانها را روی برنج چیده و دوباره یک لایه برنج روی آن ریخته و مواد گوشتی را اضافه کنید و آخر سر مجددا یک لایه برنج روی موادتان بریزید. مواد را صاف کنید تا موقع در آوردن از قالب مشکلی پیش نیاد. آب روغن برنج را بدهید و بذارید برنجتون دم بکشه.

نوش جونتون