آشپزی با الی گولو

خورش کدو با کوفته قلقلی
نویسنده : - ساعت ۱۱:٥٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩٠/٦/۳٠
 

سلااام

شده برسین خونه و کلی گرسنه باشین و بخواین یک غذای خوشمزه درست کنین اما وقتتون کم باشه؟ مثل امشب من ! با این تفاوت که من از اداره رسیدم خونه یک راست رفتنم خوابیدم و ساعت 7:15 با صدای زنگ تلفن از خواب بیدار شدم! چه فرقی میکنه ؟ در هر دو صورت وقت برای غذا پختن کمه دیگه !

بریم که دستور تهیه این خورش خوشمزه را داشته باشیم.


مواد لازم:

کدوی متوسط 3 عدد

گوشت چرخ شده 1 پیمانه

آرد یک قاشق غذاخوری

فلفل دلمه ای سبز  نصف یک عدد

تره فرنگی یک شاخه

رب گوجه  1 قاشق غذاخوری

رب انار 3 قاشق غذاخوری ( اختیاری)

نمک - فلفل - زعفران آب کرده به میزان لازم

 

طرز تهیه :

کدوها را ورقه ورقه کنید و در روغن سرخ کنید. در حینی که کدوها دارن سرخ میشن تره فرنگی را خرد کنید و خوب بشورید تا شنهاش بره و بریزید توی یک قابلمه و با کمی روغن تفت بدین. وقتی تره فرنگیتون رنگش کمی تغییر کرد و سبک شد کمی زردچوبه و یک قاشق رب بهش اضافه کنید و تفت بدین.  3 4 لیوان آب به این مواد اضافه کنید و بذارین به جوش بیاد. 3 قاشق رب انارتون را هم توی این مرحله اضافه کنید همراه با نمک و فلفل.

فلفل دلمه ای را بندازین توی خرد کن و یک چرخ بدین. گوشت چرخ شده و فلفل دلمه ای خرد شده و یک قاشق آرد و نمک و فلفل را مخلوط کنید و با هم ورز بدین. از این مواد کوفته های ریز قلقلی درست کنید و به آب خورش که دیگه به جوش آمده اضافه کنید.

این وسط حواستون به کدوها هم باید باشه که نسوزن. بعد از نیم ساعت کوفته قلقلی ها پخته میشن و سس خورش غلیظ میشه. در این مرحله کدوها را روی خورش بچینید و 2 3 تا گوجه فرنگی را هم قاچ کنید و بذارین روی خورش . یک کم هم نمک با نمکدان روی کدو و گوجه بپاشید و بذارین برای حدود یک ربع با هم بپزن. خورش شما آماده است.

خیلی راحت . یک ساعت هم طول نمیکشه آماده شدن این خورش. نوش جونتون