آشپزی با الی گولو

سوپ مرغ کرمدار
نویسنده : - ساعت ۱۱:٢٢ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩٠/٦/۱٩
 

امشب سوپ درست کردم هم واسه اینکه وضع گلوم خیلی ناجوره  و همش دارم سرفه میکنم84121_LaieA_002.gif هم اینکه یکی از دوستان دستور یک سوپ خوشمزه را که در یک رستوران ایتالیایی خورده بود میخواست. نمیدونم این سوپ مال کجاست ایتالیا یا فرانسه یا ... هر چی هست خیلی خیلی خوشمزه است و برای میهمانی خیلی مناسبه پس از دستش ندین890621_LaieA_024.gif


مواد لازم :

آب مرغ 1 و 2/1 پیمانه

آرد ذرت 2/1 پیمانه

کره 2/1 پیمانه

هویج 2 عدد

پیاز متوسط 1 عدد

تره فرنگی ( قسمت ساقه ) 2 عدد

کرفس 2 ساقه

خامه 3/1 پیمانه

نمک و فلفل به میزان لازم

گوشت سینه مرغ پخته شده 1 و 2/1 پیمانه

جعفری ساطوری شده 2 قاشق سوپخوری

آب لیمو 4/1 پیمانه

 

طرز تهیه:

قسمت سبز و ریشه تره فرنگی را برش داده  و بیرون میریزیم و قسمت سفید آنرا بعد از شستن ( خیلی شن و کثیفی داره خوب بشورید ) خرد میکنیم . هویجها را پوست کنده و خرد میکنیم. پیاز و کرفس را نیز خرد میکنیم و نمامی این مواد را همراه با کره در یک قابلمه تفت میدهیم. آرد را به این مواد اضافه کرده و تفت میدهیم و سپس آب مرغ را اضافه کرده حرارت را ملایم میکنیم تا بپزد. بعد از پخت این مواد در آب کش ریخته و سبزیجات باقیمانده در آب کش را در مخلوط کن میریزیم تا له شود. بعد مجددا این مواد را در قابلمه ریخته و آب مرغ را به آن اضافه میکنیم.

پس از اونجا که این مواد آخر سر همه میرن داخل مخلوط کن لازم نیست که خیلی هم ریز خرد بشن.

سینه مرغ را مکعبی و یک دست خرد کرده و در کمی کره تفت میدهیم و به سوپ اضافه میکنیم. نمک و فلفل را اضافه کرده و در ظرف را میبندیم تا سوپ بپزد.

نکته مهم: نخهای ساقه کرفس را حتما بگیرید که توی سوپ معلوم نباشه و زیر دندون نیاد.

آخر سر حرارت را خاموش میکنیم خامه را با یک ملاقه از سوپ مخلوط میکنیم بعد آنرا به سوپ اضافه میکنیم ( اینجوری خامه نمی برد اشکال نداره که سوپ داغ باشد) آب لیمو را به سوپ اضافه میکنیم و در ظرف سوپخوری ریخته و روی آنرا با جعفری خرد شده تزئین  میکنیم. توی این سوپ فقط مرغ معلوم است و بقیه مواد به صورت میکس شده است.

دستور این سوپ متعلق به استاد عزیز خانم ساناز مینایی میباشد.201114_thankyou1.gif