آشپزی با الی گولو

اسلامبولی پلو
نویسنده : - ساعت ۱۱:٤٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳٩٠/٦/۱۳
 

سلام مهربونا

امروز براتون اسلامبولی درست کردم. از اونجا من تو کتابخونم نصف یکی از طبقات به کتابهای آشپزیم اختصاص داره معمولا واسه گذاشتن مطلب تو وبلاگم یا میرم سراغ کتابام یا سراغ مجلات.  دستور این اسلامبولی را هم از کتاب خانم ساناز مینایی برداشتم.

 


مواد لازم:

سیب زمینی اسلامبولی 300 گرم

برنج 3 پیمانه

گوجه فرنگی پوره شده 3 پیمانه

رب گوجه 1 قاشق غذاخوری

نمک - فلفل - زردچوبه به میزان لازم

پیاز یک عدد متوسط

روغن مایع به میزان لازم

 

طرز تهیه:

اول برنج را بشورید و بذارید با کمی نمک همراه با 3 پیمانه آب گوجه به مدت 1 تا 2 ساعت خیس بخورد.

سیب زمینی ها را پوستشو بتراشید و مکعبی خرد کنید و با کمی روغن سرخ کنید. پیاز را هم خرد کرده و سرخ کنید و به سیب زمینی ها اضافه کنید. کمی زردچوبه به این مواد اضافه کرده همراه با یک قاشق رب تفت دهید. اینو بذارید کنار.

به میزان لازم به برنجتون که با آب گوجه خیس خورده آب اضافه کنید ( برنج من 2 پیمانه آب لازم داشت) نمک هم که زدین از قبل و بذارین روی حرارت تا بجوشد و برنج نرم شود. ( من دیگه بهش روغن اضافه نکردم سیب زمینی سرخ کرده و پیاز داغ خودش روغن داره دیگه ). وقتی آب برنج کشیده شد کف و اطراف یک قابلمه تفلون را با قلم مو چرب کنید. برنج را با سیب زمینی و پیاز داغ مخلوط کنید و در قابلمه ریخته و خوب پهن کنید و کمی فشار دهید تا سطح برنج صاف شود. سر قابلمه دم کنی بذارید و بذارید برنجتون دم بکشه و ته دیگ ببنده. این 3 پیمانه برنج من حدود 45 دقیقه وقت لازم داشت که ته دیگ ببنده. بعدش کف قابلمه را با آب سرد کمی خنک کنید و اسلامبولی خوشگلتون را توی دیس برگردونید.

برای ناهارم بردم اداره دوستام گفتن مزه اسلامبولی پلوی خوشمزه میده !زبان

نوش جونتون