آشپزی با الی گولو

دلمه فلفل و دلمه گوجه فرنگی
نویسنده : - ساعت ٩:٢٧ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩٠/٥/٢٩
 

سلام دوستان گلم

چند تا دونه فلفل دلمه تو یخچال داشتیم که اگه سراغشون نمیرفتم خراب میشدن .مجبور شدم باهاشون دلمه فلفل درست کنم!! میگم مجبور آخه من اصلا دلمه فلفل دوست ندارم. این فلفل دلمه ها را هم مامانم قبل از اینکه بره کرمان پیش خواهرم خریده بود. حالا مجبوم همشو هم خودم بخورم منتظر البته نصف بیشترشو خرد کردم گذاشتم تو فریزرنیشخند

برای طرز تهیه از کتاب خانم رزا منتظمی استفاده کردم.

برای طرز تهیه بریم به ادامه مطلب  


مواد لازم:‌

گوشت چرخ کرده یک پیمانه

فلفل دلمه و گوجه درشت سفت

سبزی دلمه ( تره - جعفری - نعناع- ترخان- پیازچه ( اگه دوست داشتین ) ) 2 تا 3 قاشق غذاخوری

برنج 4/1 پیمانه

پیاز یک عدد متوسط  

رب گوجه یک قاشق قاشق غذاخوری

آب لیمو ترش تازه و نمک و فلفل  و زردچوبه به میزان لازم

یک عدد پیاز و یک عدد گوجه فرنگی درشت برای کف قابلمه

طرز تهیه:

پیاز را خلال کرده کف قابلمه روغن ریخته و پیاز داغ تهیه می کنیم کمی زردچوبه اضافه می کنیم و تفت میدهیم . گوشت چرخ شده را هم اضافه کرده و تفت میدهیم . نصف قاشق رب را با نصف لیوان آب مخلوط کرده همراه با نمک و فلفل به مایع گوشتی اضافه کرده و اجازه میدیم گوشت پخته شود. در این فاصله برنج را آب کش کرده و وقتی آب گوشت کشیده شد برنج آب کش شده و سبزیها را به آن اضافه میکنیم.

کف قابلمه مورد نظر را کمی روغن ریخته یک عدد پیاز و گوجه فرنگی را حلقه کرده و کف قابلمه می چینیم ( من عاشق این قسمتش هستم خیلی خوشمزه میشه خوشمزه)

حالا سر دلمه ها را جدا میکنیم تخمهای داخلش را در میاریم و از مایع دلمه داخل آن می ریزیم. با گوجه فرنگی هم همین کار را میکنیم فقط با احتیاط بیشتر که پوست گوجه پاره نشه .

دلمه ها را داخل قابلمه چیده نصف لیوان آب - نصف قاشق رب گوجه - کمی آب لیمو ترش - نمک و فلفل را با هم مخلوط کرده و اطراف دلمه ها میریزیم و میذاریم دلمه ها با حرارت ملایم پخته بشن.تمام مواد داخل دلمه پخته است پس پختنش وقت زیادی نمی گیره. البته دلمه گوجه فرنگی خیلی زود پخته میشه و باید حدود یک ربع آخر پخت توی قابلمه گذاشته بشه .

وقتی دلمه ها پخت با احتیاط آنها را داخل دیس چیده و از سس ته قابلمه هم غافل نشید که خیلی خوشمزه ه ه ه است.

نوش جونتون