آشپزی با الی گولو

پلو با رب انار
نویسنده : - ساعت ۸:٥٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳٩۱/٦/۳٠
 

براتون یک قاطی پلوی جدید ( از نظر خودم البته ! ) آوردم . دستورشو از مجله ساناز و سانیا پیدا کردم و امروز ظهر درست کردم و با سالاد خوردیم . اما بهتون پیشنهاد میکنم با ترشی میل کنید که خیلی خوشمزه تر میشه. 

 

طرز تهیه در ادامه مطلب .....


 
 
سرخوردگی
نویسنده : - ساعت ۱٢:٢٦ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱۳٩۱/٦/۳٠
 

امروز یک عالمه کار کردم، مرخصی گرفتم و خونه موندم و کلی به کارای عقب افتاده و نظافت خونه رسیدم. الان اتاقم کاملا مرتبه و این برای من یعنی آخر آرامش. 

موقع خواب طبق عادت کتابی برداشتم بخونم که یک دفعه به مطلبی برخوردم که خیلی مونده بود بهش برسم.

تجربه این روزهای زندگی منه ، شاید برای شماهام پیش آمده باشه.  دلم خواست بنویسم اینجا.

سخت ترین چیز در زندگی، از دست دادن چیزی است که فکر میکردید واقعی است.

سرخوردگی گیج کننده و وخیم است، ما برای مرگ ، وضعیتی که بخشی تصوری، بخشی فریب و بخشی هوس بوده است سوگواری میکنیم، بنابراین هنگامی که اندوهگین میشویم نمیدانیم برای چه؟ 

شاید دوست صمیمی که ما او را وفادار میدانستیم مرتکب خیانتی شود. 

شاید متوجه شویم که معلم، فردی امین یا الگویی که برای او احترام زیادی قائل بودیم، ناگهان نشان دهد که کسی که وانمود میکرده، نیست. 

شاید معشوق ما که تصور میکردیم عشق واقعی است و ما را خیلی دوست دارد، ناگهان با ایماء و اشاره اعتراف کند که برای گذران وقت با ما بوده است. 

این احساس گذشته ما را به یغما میبرد، خاطرات ما را می دزدد و قلب ما را از هر احساسی تهی میکند. 

منبع با اندکی دخل و تصرف اینجانبه : کتاب چطور به اینجا رسیدم اثر باربارا دی آنجلیس 

 


 
 
خورش قیمه با گوشت چرخ کرده
نویسنده : - ساعت ۱٠:۳٤ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳٩۱/٦/٢٦
 

 خیلی وقتا مایه ماکارونی درست میکردم و به عنوان خورش روی پلو میریختم و میخوردم . اما این خورش عین خورش قیمه است فقط گوشتش چرخ شده است . ایده را از رزی جان گرفتم و خیلی خوشم آمد کلی هم در بسط و انتشارش تلاش کردم و به همکارا و دوستام ایده درست کردنشو دادم. 

درست کردنش خیلی ساده است به زودی هم براتون می نویسم 

یک روز گذشت و من آماده نوشتن شدم . انگاری این خورش خیلی خواهان داره و خیلیهاتون این مدل خورش قیمه را امتحان کردین. ماهی جون تو کامنتا برام نوشته بود که توش هل و گلاب هم میریزن که به نظرم خیلی خوشمزه میشه این دفعه منم میریزم مزه قیمه نذری میگیره چشمک

بریم به ادامه مطلب ....


 
 
سختی ها و ماموریت های ما در زندگی
نویسنده : - ساعت ۱٢:٥۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩۱/٦/٢٢
 

چند روز پیش داشتم توی لینکای وبلاگهای دوستام میگشتم به وبلاگی برخوردم که همینطوری دارم پشت سر هم مطالبش را میخونم. 

اولش با غم میخوندم، یک جاهایی گریه میکردم ، یک جاهایی خیلی میخندیدم طوری که اشک به چشمام می آمد، دوستان خوندن این وبلاگ را بهتون توصیه میکنم. صاحبش یک خانم قطع نخاع است که داره تو این مملکت کار میکنه، زندگی میکنه، ورزش میکنه ، به کسایی که عین خودش دچار مشکل معلولیت شدن امید میده، رانندگی میکنه و به سفر میره و خیلی کارای دیگه ....

به من هم امید زیادی داده  دیبا جان ازت خیلی ممنونم، تو به من انرژی بسیار زیادی میدی و واقعا بهت تبریک میگم بابت قلم به این زیبایی که اینقدر روی دیگران تاثیر میذاره. 

دوستان دعای گروهی و دسته جمعی گفته شده که خیلی بیشتر از دعای انفرادی جواب میده . انرژی یک گروه خیلی بیشتر از یک نفره . بیاید از ته دل برای همه مریضا و دیبای عزیزم دعا کنیم.  
این وبلاگو حتما بخونید دگرگونتون میکنه.  


 
 
پلو با جوانه ماش و لوبیا چیتی
نویسنده : - ساعت ۱٢:٤٤ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳٩۱/٦/٢٠
 

این پلو به درد کی میخوره؟ به درد یک موقع عین من که نمیدونین ناهار چی درست کنید و دارین از بیرون برمیگردین خونه ، یک دفعه چشمتون میخوره به ققسه انواع جوانه ها تو سوپر مارکت و میگین آخه تو چرا از جوونه ها استفاده نمیکنی؟ البته که خام این جوونه خیلی خاصیت بیشتری داره ولی من اینطوری نصفش را پختم و خوردم نصفش را هی رفتم سر یخچال خام خام خوردم . 

قبلا یک مدل پلو با جوانه ماش اینجا بهتون آموزش داده بودم . 

این پلو خیلی راحته و سریع آماده میشه من کنسرو لوبیا هم خریدم و اومدم خونه تند تند غذا رو آماده کردم و یک ناهار خوشمزه درست کردم، با ماست و سالاد شیرازی خیلی میچسبه. 

 

طرز تهیه هر وقت همت کنم ! نگران

خب روز تعطیله و من همت بنمودم برای نوشتن بریم به ادامه مطلب.....


 
 
کیک ارده و کنجد
نویسنده : - ساعت ٦:٢۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳٩۱/٦/۱٦
 

این کیک را خواهرم یک بار از رو دستور هانی جون درست کرده بود و اینقده تعریف کرده بود از مزه اش که وقتی رفتم کرمان با هم دیگه این کیک را باز درست کردیم.

عجب کیک خوشمزه ای بود جای همگی خالی . طعمش متفاوت و خاصه و من که خیلی دوست داشتم . نشون به اون نشون که خواهرم از اینجا گفت براش ارده ببرم و میگفت ارده کرمان نایاب شده!   فقط واسه همین کیک ارده و کنجد ارده میخواست شیکموووو 

این عکسش 

دستور به زودی ....

اگه عجله دارین که بهتون توصیه میکنم داشته باشین برین اینجا 

 

خب الان همت نوشتن اومده سراغم بریم که براتون مرحله به مرحله توضیح بدم 

 

 

 


 
 
لپه پلو با زیره ( کرمانی )
نویسنده : - ساعت ٩:۱٠ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱۳٩۱/٦/٩
 

در مورد اینکه این پلو واقعا کرمانی است شک دارم . اما خواهرم برامون درست کرد و گفت کرمانی ها این پلو را درست میکنند با زیره و گوشت قلقلی ( یا مرغ پخته ریش ریش شده ) همراه با  لپه و بهش میگن لپه پلو . زیره توی این پلو خیلی پلو را خوشمزه میکنه 

عصری دارم برمیگردم تهران 

دستورش بمونه برای بعد 

خب 2 روزه که تهرانم ! بریم براتون توضیح بدم طرز تهیه را ....


 
 
کیک آب موز و سیب با سس شکلات
نویسنده : - ساعت ۱۱:۱٤ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳٩۱/٦/٥
 

سلام به روی ماهتون 

در جریان هستین که من کرمان هستم و پیش خواهرم، امروز عصر خواهرم گفت یک کیکی واسه ما درست کن دیگه . منم رفتم تو وبلاگ رزی جونم و بعد از گشتن بین یک عااااااااااااالمه کیک به این کیک رسیدم که البته مال رزی کیک پرتقال با سس شکلات بود ولی من آب پرتقال نداشتم جاش آب سیب و موز ریختم. کیک خیلی خوشمزه ای شد از رزی عزیزم خیلی ممنونم . دستور دقیق و خیلی خوبی داده بودی.

از اونجا که تو تنبلی دست همه را از پشت بستم فعلا عکسش اینجا باشه شاید فردا پس فردا دستورشو بذارم. 

خب بریم پیش به سوی طرز تهیه....