آشپزی با الی گولو

نخود پلوی مکزیکی
نویسنده : - ساعت ۳:٢٤ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩۱/٦/۱
 

طرز تهیه این نخود پلو را از مجله ساناز  و سانیا پیدا کردم به خاطر آویشنی که توش استفاده میشه با نخود پلوهایی که تا حالا خورده بودم فرق میکنه و مزه اش را دوست داشتم 

 

خب برم که براتون طرز تهیه را توضیح بدم اگه بدونین چقده این چند روز که پیش خواهرم هستم سرم شلوغه، بچه هاش خیلی سرمو گرم میکنن، الانم گفتم به من 10 دقیقه وقت بدین که این مطلبو بنویسم. ....


 
 
کمک به افراد کم در آمد و زلزله زدگان
نویسنده : - ساعت ۱٢:٥۳ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳٩۱/٥/۳٠
 

یک زمانی با دلی خوش به یک سازمان دولتی کمک میکردم که اون دل خوش ازم گرفته شد و سرخورده شدم . حالا یکی میخواد 1000 تومن کمک کنه یکی میخواد بیشتر کمک کنه اما همه دلمون میخواد که این کمک صرف کودکان و خانواده هایی بشه که با درد سرطان سر و کار دارن .
یک زمانی به یک سازمان دولتی و معروف دیگه کمک میکردم اونم در حد یک قرون دو زار اونم فهمیدم که صرف اتینا میشه و به دست اون بچه یتیمی که میخوام نمیرسه. 

این پست  را بخونید دوستان و سعی کنید بر نحوه خرج کردن کمکهاتون نظارت داشته باشید و به سازمانهای خیریه دولتی اعتماد نکنید. واقعا پولی که ماها جمع میکنیم و میذاریم کنار که دردی هر چند کوچیک از مشکلات یک خانواده حل کنه برکت داره تو زندگی کسایی که زندگی های شبیه خودمون دارن؟ 

اگه وبلاگم هم فیلتر شد خدا حافظ از الان !

اما من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک ..... 


 
 
آش گوجه فرنگی ( تبریز ) شماره 2
نویسنده : - ساعت ۱:۱۳ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۳٩۱/٥/٢٩
 

امشب هفدهمین سالگرد از دست دادن پدرم است . مرگ پدرم نزدیک غروب آفتاب اتفاق افتاد و الان که دارم این پستو میذارم یادمه که اون شب بعد از اینکه کمی خلوت شد خونمون  نصفه شب نشسته بودم رو تختم و داشتم فکر میکردم که خدا کنه خواب باشه همه اینا . در واقع تا لحظه آخر امید داشتم که پدرم چشمش را باز کنه و نمیتونستم بپذیرم که فوت کرده . درد بسیار بزرگی بود که بخشی از روحم را برای همیشه زخمی کرده . 
این آش را امشب به یاد پدر مرحوم و همینطور مادر بزرگ مرحومم که این آش را خیلی خوشمزه درست میکرد و پدرم خیلی دوست داشت درست کردم . یک مقداریشو دادم بیرون به این کارگرای خونه بغلی که دارن ساختمون سازی میکنن به امید این که صوابش برسه به روح پاک و بزرگوار پدرم

 

وبلاگ مرجع من وبلاگ دادلی دوزلی عزیزم  بود چون مادر بزرگ منم تبریزی بود و همین شکلی درست میکرد ولی من دقیق یادم نبود که چه موادی اضافه میکرد به آش .

قبلا هم این آش را درست کردم که دستورش با این آش کمی متفاوته اینجا میتونین اون دستور را هم ببینین 

طرز تهیه در ادامه مطلب ... 


 
 
کوکوی سیب زمینی خام با شوید
نویسنده : - ساعت ۱۱:٥٦ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩۱/٥/٢٧
 

گفته بودم که میخوام امشب این کوکوی رزی عزیزم را درست کنم . خیلی خوشمزه بود رزی جان دستت درد نکنه . 

طرز تهیه را هم میذارم اصلا حس و حال نوشتن ندارم . اگه عجله دارین برین تو وبلاگ رزی منم عین رزی درست کردم  

خب امشب خیلی زود خوابیدم و نصفه شبی از خواب بیدار شدم و خوابم نمیره دیدم بهتره یه سر و سامونی به وبلاگم بدم. 

طرز تهیه خیلی راحته برین براتون بگم .... 


 
 
آش کشک (تبریز)
نویسنده : - ساعت ۱٢:۳٠ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩۱/٥/٢٧
 

راستش یک دفعه یک فکری افتاد تو سرم که آش کشک خاله !!!!  چه طوری درست میشه، البته عروسمون اومده بود خونمون و برامون آش کشک آورده بود ولی آش کشک اون خیلی با اینی که من درست کردم فرق میکرد باید دستور اونم بپرسم اون مدلی هم درست کنم.

این بود که من کنجکاو شدم در مورد آش کشک و بعد از جستجو تو لینک دوستام به این آش کشک که از رو دستور اسرای عزیزم که اهل تبریزه رسیدم ، زودی دست به کار شدم و درست کردم و به به خیلی خوشمزه بود . خیلی شبیه آش رشته است اما خب موادش زیادتره . من کشکش را هم خیلی زیادتر ریختم که بشه آش کشک واقعی! 

 

طرز تهیه در ادامه مطلب .....


 
 
برای همدردی با هموطنان آذری که شب قدرشان شب قبر شد
نویسنده : - ساعت ٧:٥٢ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۳٩۱/٥/٢٤
 

 

حال و روز خوبی ندارم. دلم این روزا بسی تنگ است و هر روز با دیدن این عکسهای زلزله تبریز  دلم شدیدا به درد میاد و اشک تو چشمام حلقه میزنه . متاسفانه خبر درست و حسابی تو این زمینه پخش نشده اما با دیدن عکسهای توی نت حدس میزنم که بیشتر بچه ها تو این زلزله کشته شدن. انگاری که چون زلزله بعد از ظهر اتفاق افتاده، بزرگترا به خصوص پدرهای خانواده سر کار بودن. شاید بچه ها خواب بودن یا اینکه داشتن واسه خودشون بازی میکردن.

 
هموطن آذری عزیزم با تو همدردم  


 
 
شامی بابلی
نویسنده : - ساعت ٤:٤٧ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩۱/٥/٢٠
 

سلام به روی ماهتون 

با دستور شامی بابلی در خدمتتون هستم . این شامی را از زارای عزیزم یاد گرفتم و برای اولین بار درست کردم و بلافاصله هم زنگ زدم دستورشو به خواهرم دادم که واسه افطار مهموناش درست کنه.

عطر و بویی که موقع سرخ کردن این شامی تو خونه می پیچه بی نظیره. من همونطور که زارای عزیزم گفته بود تو مقدار مواد دست بردم و کل شامی های که درست کردم 15 تا بیشتر نشدن. بیشتر اندازه ها را چشمی ریختم. 

طرز تهیه در ادامه مطلب....


 
 
اینو دوست دارم ! چرا؟ خودم میدونم چرا !
نویسنده : - ساعت ۱:۱۱ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳٩۱/٥/۱٦
 

 

 

کی واسه ما قد یه نخود مردونگی رو کرد ....!!!

که ما واسش یه خروار مردونگی رو کنیم .....!!!

این دنیا واسه من همش کلک بوده و نامردی ....!!!

بهروز وثوقی 

چقده راست گفته دمش گرم ! 


 
 
قورمه سبزی با لوبیا چشم بلبلی
نویسنده : - ساعت ۱۱:۱٦ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳٩۱/٥/۱٥
 

سلام به روی ماهتون 

قبلا دستور قورمه سبزی را اینجا براتون گذاشته بودم 

این بار با لوبیا جشم بلبلی درست کردم . مادر بزرگ خدا بیامرزم که اهل تبریز بود با همین لوبیا درست میکرد. مامان وقتی دید میخوام با لوبیا چشم بلبلی درست کنم برام تعریف کرد که وقتی اولین قرمه سبزی زندگی مشترکش با پدر خدا بیامرزم را درست کرده بود پدرم کلی تعجب کرده بود که این چرا توش لوبیا قرمز داره ؟ قرمه سبزی باید توش لوبیا چشم بلبلی ریخته بشه. مامان هم گفته نه خیر لوبیا قرمز میریزن توش! این شد که ما عادت کردیم که قورمه سبزی را با لوبیا قرمز و بعضی وقتا با لوبیا چیتی بخوریم!!

به غیر از لوبیای این قورمه سبزی که نسبت به لوبیا قرمز زودتر هم میپزه و اواسط پخت گوشت بریزین توی خورش کافیه، توی این قورمه سبزی یک قاشق هم رب انار زدم که اینم از آقای کفایی عزیز یاد گرفتم . گوجه فرنگی هم اواخر پخت خورش گذاشتم روی خورش کمی نرم شد و این قورمه سبزیم این شکلی شد . دیگه نمیدونم که این قورمه سبزی مال کجاست ؟ ! هر چی بود خیلی خوشمزه بود. 

 


 
 
کیک نارگیل
نویسنده : - ساعت ۱:٤٤ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۳٩۱/٥/۱٤
 

این کیک را از رو دستور  شف هانی درست کردم و خیلی خوشمزه بود 

راستش یک تولد خودمونی برای خانم برادرم گرفته بودیم که بعد از مدتها من تصمیم گرفتم یک کیک درست کنم. از خوشمزگی این کیک نمیدونم چقده بهتون بگم خیلی بافت نرم و پوک و خوشمزه ای داره. اصلا فکر نمیکردم به این خوبی و خوشمزگی از آب در بیاد .سعی کنید حتما امتحانش کنید که ضرر نمیکنید.

 

طرز تهیه در ادامه مطلب ....


 
 
دمی عدس با خرما
نویسنده : - ساعت ٤:٤٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩۱/٥/۱۱
 

جونم براتون بگه که این دمی عدس را خیلی فوری فوتی درست کردم یک دفعه ساعت 7:30 تصمیم به پختش گرفتم و گذاشتم عدسش پخت و بقیه اش هم خیلی سریع آماده شد. یکی از دوستان ازم خواسته بود که عکس مرحله به مرحله براش بذارم. این دمی عدس من خیلی رژیمی است یعنی اصلا توی پلوش روغن نزدم تا با مامان هم با خیال راحت بخوره. 
اون یکی عدس پلوم اینجاست    

بریم برای طرز تهیه....


 
 
شامی هویج
نویسنده : - ساعت ۱٠:۳٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳٩۱/٥/۸
 

این روزا بازار انواع و اقسام کتلت و شامی حسابی داغه، هم بی دردسره هم اینکه سریع آماده میشه و به درد افطار هم میخوره. 

قبلا دستور کتلت با هویج را اینجا براتون گذاشته بودم . کلا هر دو تا دستور خیلی شبیه هم هستن و فرقای کوچیکی با هم دارن و در آخر مزه هاشون با هم متفاوت بود. 

طرز تهیه در ادامه مطلب 


 
 
 
نویسنده : - ساعت ۱۱:۱٢ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩۱/٥/٧
 

دوستای گلم از همتون به خاطر کامنتای پر مهرتون متشکرم به زودی میام و به همتون سر میزنم اصلا میخوام این یک هفته فقط به لینکام سر بزنم و ایده بگیرم از دستورای خوبتون . خیلی خیلی دوستتون دارم 


 
 
شله زرد
نویسنده : - ساعت ٦:۱٠ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩۱/٥/٦
 

این شله زرد را امروز بعد از ظهر درست کردم البته به غیر از بار گذاشتن برنجش بقیه کاراشو مادرم انجام داد دستش درد نکنه . توضیحات و عکسی که در ادامه مطلب می بینید مربوط به شله زردی است که واسه ماه رمضون پارسال درست کرده بودم. یادمه اون موقع تنها بودم و مادرم کرمان پیش خواهرم بود . آرتین کوچک هم تازه به دنیا اومده بود و حسابی سر مامان باباش را شلوغ کرده بود قربونش برم.


 
 
آش رشته
نویسنده : - ساعت ۱٢:٢٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳٩۱/٥/٥
 

این آش رشته را تازه درست کردم قبلا براتون تو ادامه مطلب طرز تهیه آش رشته ای که تو سیزده به در  سال 1391 خوردیم گذاشته بودم 

بریم که براتون طرز تهیه یک آش رشته لعابدار و غلیظ را توضیح بدم  


 
 
خوراک دال عدس با قارچ
نویسنده : - ساعت ٩:۳۳ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩۱/٥/٤
 

قبلا یک خورشت دال عدس با مرغ اینجا بهتون یاد داده بودم ایندفعه با قارچ درست کردم.

راستش بعد از ظهر رفتم شهروند خرید و میدونستم شام هیچی نداریم و کلا حال و حوصله اینم نداشتم که وقت زیادی برای غذا درست کردن بذارم . فکر کردم مثلا کوکوی قارچ درست کنم. اما وقتی رسیدم خونه و رفتم تو آشپزخونه این دستور را از خودم اختراع کردم. برای شام خیلی سبک و خوبه . امتحان کنید که ضرر نمیکنید.

راستی اینم یک غذای مناسب واسه مجردهاست . دقت کردین که یک بخش جدید تو وبلاگم درست کردم برای مجردها ؟ کم کم دسته بندی مطالب وبلاگم را هم درست میکنم . از وبلاگ هانی جون هم ایده گرفتم که بک دسته بندی برای منوی ماه رمضان هم درست کنم که  اونم در حال انجام شدنه.

پیش به سوی طرز تهیه بسیار ساده ...