آشپزی با الی گولو

کتلت با سویا
نویسنده : - ساعت ۸:٠۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۳٩۱/۳/٢۸
 

سلام دوستان روزتون به خیر و خوشی 

مامانم یک عالمه سویا خریده منم هی این روزا افتادم به فکر اینکه غذاهایی درست کنم که توش سویا داشته باشه

این دفعه کتلت سویا درست کردم موقع درست کردنشم شانسم زد برق رفت واسه همین دلمه فلفل هایی که توش میبیند درشت خرد شده من همیشه میریزم تو خرد کن موادی که میخوام تو کتلت بریزم . کلا حوصله ندارم با چاقو بشینیم ریز ریز خرد کنم. 

 

طرز تهیه خیلی راحته و وقت کمی ازتون میگیره. 


 
 
همبرگر با قارچ و پنیر
نویسنده : - ساعت ۱٢:۱٢ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۳٩۱/۳/٢٧
 

اینم بالاخره اون قارچ برگری که میخواستم درست کنم که البته بازم اون چیزی که میخواستم نشد. 
فعلا عکسشو داشته باشید تا فرصت کنم دستورش را هم بنویسم . این روزا سرم شلوغه باید ببخشید . به زودی سعی میکنم دستورش را هم بذارم براتون
راستش من اصلا اهل فست فود نیستم یعنی شاید دو سال یک بار هم فست فود نخورم از بس که تو ایران در مورد این گوشتهایی که واسه درست کردن سوسیس کالباس و همبرگر استفاده میشه بد میگن که من نمیدونم شایعه است یا واقعیت داره ! ولی هر چی هست که موجب شده من خیلی خیلی به ندرت اونم از سر گرسنگی و نزدیکی به تلف شدن برم سراغ این چیزا !
درست کردن همبرگر تو خونه خیلی راحته من عکس هم گرفتم از مراحل کار و امیدوارم به دردتون بخوره 

قبلا یک مدل همبرگر با سویا هم درست کرده بودم اینجا گذاشتم براتون 

 


 
 
کباب تابه ای
نویسنده : - ساعت ۱٠:٠٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩۱/۳/٢٤
 

راستش اینی که عکسشو می بینید قرار بود قارچ برگر بشه ! یعنی من الان چند روزه میخوام یک مدل قارچ برگر درست کنم که وسط همبرگر قارچ و پنیر باشه ولی چه کنم که قسمت نمیشه و همش تیرم به سنگ میخوره خجالت
امروز دیگه واقعا گوشتو به همین نیت از فریزر گذاشتم بیرون اما نمیدونم که چرا یک دفعه تصمیم عوض شد و  این کباب تابه ای را درست کردم . تازه دستور این کباب تابه ای هم با دستورای قبلیم فرق میکنه. فقط واسه اینکه آرزو به دل نمونم قارچ و پنیر درست کردم و کنارش گذاشتم .

فعلا این عکسش تا دستور من در آوردیش را هم براتون بذارم . مهم اینه که خوشمزه شد و جای همگی خالی

قبلا یک مدل کباب تابه ای اینجا  و اینجا براتون گذاشته بودم. 

خب بریم که براتون توضیح بدم ....


 
 
دلمه برگ مو ( شماره 2 )
نویسنده : - ساعت ۱٠:٤٥ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳٩۱/۳/٢٢
 

سلام دوستان 

قبلا یک مدل دلمه برگ مو درست کرده بودم این دلمه با قبلی کمی فرقی میکنه  و برای تمام دستورش و مدل پیچیدنش از دستور رزی عزیزم استفاده کردم. فعلا عکسشو براتون میذارم فردا سعی میکنم دستور کاملش را هم براتون بنویسم  

 

ببخشید دوستان دستورش این همه دیر شد اما میخواستم عکس مرحله به مرحله بذارم اصلا وقت نمیکردم براش یک وقت درست حسابی بذارم الانم ساعت 11:10 شبه و من از خواب داشتم می مردم. گرفتم از 8 خوابیدم تا 10 کمی خستگیم در رفت و الان در حین دیدن سریال مورد علاقم ( الکاپو ) میخوام بشینم این مطلب را هم آپ کنم. 

طرز تهیه در ادامه مطلب  ....


 
 
بادمجان پلو
نویسنده : - ساعت ٩:٢٦ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩۱/۳/٢٠
 

شب به خیر دوستان 

اگه بدونین من چقده کتاب آشپزی و مجله آشپزی دارم دیگه اصلا جایی برای نگهداریشون ندارم. اینه که تصمیم گرفتم که دیگه تا یک مدتی مجله نخرم . اما مگه میشه از کنار این کیوسکای روزنامه فروشی که این همه مجله های مختلف آشپزی دارن رد بشم و دلم نخواد مجله ها را نیگاه کنم . این بادمجان پلو هم محصول ورق زدن یکی از مجله های آشپزی کیوسک روزنامه فروشیه خجالت البته دستور اصلیش اسمش بود بادمجان پلوی ترکیه ای که توش خیلی مواد دیگه غیر از این مواد که من استفاده کردم داشت . مثل کشمش، بادام، کوفته قلقلی و .... 

اما من فقط ایده ازش گرفتم چون خدائیش تا حالا بادمجان پلو نخورده بودم . ته چین بادمجان خورده بودم اما این که بادمجون خرد شده را بریزم لا به لای برنج دفعه اولم بود و مزه اش هم خوب شد . جاتون خالی

طرز تهیه در ادامه مطلب ... 


 
 
قارچ برگر ( ورژن هانینو )
نویسنده : - ساعت ٤:٢٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳٩۱/۳/۱۸
 

سلام دوستان 

امروز 5 شنبه است و من از کله صبح بیدارم به خیر و میمنت و خوشی این ساختمون بغل دستی که دارن میسازنش و نه صبح گذاشت من بخوابم نه بعد از ظهر و الان خیلییییی عصبانی هستم عصبانی. امیدوارم شب بذارن بخوابم . اینم از روز تعطیلم. الان این مطلبو بنویسم میخوام پاشم برم بیرون و سر به خیابون بذارم بلکه کمی به آرامش برسم ! 

این قارچ برگر را از هانیه عزیز یاد گرفتم . خیلی راحت و سریع آماده میشه. مزه اش هم خیلی خوبه . اگر هم قارچ دارین و نمیدونین باهاش چی کار کنید و دنبال تنوع هستین به نظر من انتخاب خیلی خوبیه  

بریم که براتون توضییح بدم طرز تهیه را ...

بعدا نوشت :

رفتیم دروازه شمیران پارچه مبلی بخریم داشتن جوب ها را خراب  میکردن که دوباره از از اول درست کنن خیر سرشون ! یک سر و صدای بیل و کلنگی  بود که صدای فروشنده را نمیشد بشنویم . کلا امروز بخت من با سر و صدا گره خورده بود از سرنوشت که نمیشه فرار کرد! میشه؟


 
 
آش جو (خیرات برای پدرم در روز پدر )
نویسنده : - ساعت ۳:٠۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳٩۱/۳/۱٥
 

امروز در ایران روز پدره و من 17 ساله که پدرم را از دست دادم . مرگ پدر یکی از بزرگترین دردهایی است که تو زندگی تحمل کردم ( در واقع اولش اصلا قابل تحمل نیست )  اما گذشت زمان واقعا منو آروم کرده و الان با خواهر برادرم در مورد خیلی از خاطرات با خنده و شوخی یاد میکنیم . من معتقدم که آدمهای زنده باید زندگی کنن اونم با شادی و خوشی و نباید فقط و فقط در گذشته سیر کنیم. همین روزهایی که الان توش هستیم بعد از گذشت 10 سال تبدیل به خاطراتی میشن که دلمون میخواد تکرار شن و حسرتشو میخوریم.
امروز مامانم تصمیم گرفت که آش جو  درست کنیم و بین همسایه ها پخش کنیم . تمام کارای این آش را مامانم کرد  به غیر از پیاز داغ درست کردنش که اونم  همش یاد بابا بودم که هروقت میخواستیم آش درست کنیم و پیاز داغ درست میکردیم میومد تو آشپزخونه و میگفت یک پیاز دیگه هم پوست بکن . پیاز داغش زیاد باشه . منم تو این زمینه و خیلی موردای دیگه البته به پدرم رفتم . دیدین که روی آش هام همیشه پر از پیاز داغه ! 

تعداد ظرفای آش زیاد بود و من تند تند تزئین کردم اما دلم خواست به احترام روح پاک پدرم عکس آش را اینجا بذارم و برای تمام پدرایی که مهمون خاک هستن آرزوی مغرفت و طلب آمرزش دارم و از ته دل آرزو میکنم پدرایی که سایشون بالا سر فرزندانشون هست تن سالم و عمر با عزت و برکت داشته باشن. 

قبلا دستور آش جو را اینجا براتون گذاشته بودم . 
شاد باشید  


 
 
قلیه اسفناج
نویسنده : - ساعت ٩:٤٠ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩۱/۳/۱٢
 

این قلیه اسفناج را بار اولم بود درست میکردم و برای دستورش از مجله خانم مینایی استفاده کردم. 

از مزه اش خیلی خوشم اومد بیشتر به خاطر طعم لوبیا چشم بلبلی که خیلی دوست دارم و همینطور کشکی که توش زده بودم 

طرز تهیه در ادامه مطلب 


 
 
پلوتن !
نویسنده : - ساعت ٦:۳٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳٩۱/۳/۱۱
 

خدمتتون عرض کنم که کلا 5 شنبه ها من همیشه در حال استراحت و رسیدگی به کارهای عقب موندم هستم و یا یک طوری میشه که یا ناهار نمیخورم اگه هم ناهار درست کنم ناهار فوتی و فوری درست میکنم. اسم این پلو را هم از شف هانی عزیز یاد گرفتم. تاریخش بر میگرده به دوران دانشجویی همسر شف که اسم این پلو را گذاشته بودن پلوتن.

طرز تهیه در ادامه مطلب 


 
 
یتیمچه کدو
نویسنده : - ساعت ۱٠:٥٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩۱/۳/۱٠
 

سلام به روی ماهتون دوستان 

دیروز از اداره کمی زودتر  اومدم خونه و  از این فرصت طلایی نهایت استفاده را کردم و گرفتم خوابیدم. در واقع به یک خواب دیوی فرو رفتم خجالت برای اینکه 4 خوابیدم 7:30 بیدار شدم و خیلی هم بهم چسبید خجالت

بعد که از خواب بیدار شدم دنبال یک غذای راحت و بی دردسر برای شام میگشتم . گفتم بذار یتیمچه درست کنم. مامان من یتیمچه را با بادمجان و گوجه و سیب زمینی درست میکنه. ولی ما کدو هم داشتیم و من دلم میخواست یک بلایی سر این کدوها بیارم. بعد توی نت که گشتم به این دستور از وبلاگ شاپرک عزیز رسیدم که اصلا نمیدونستم به این هم میگن یتیمچه. برام جالب بود.

درست کردم و با نون لواش خوردیم و کلی هم لذت بردیم.


 
 
کشک و کدو
نویسنده : - ساعت ۱٠:٤۸ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩۱/۳/٦
 

یک غذای خیلی راحت و خوشمزه  برای شام و حتی ناهار وقتی که خسته و کوفته از راه میرسین و هیچی درست نکردین خیلی هم سریع آماده میشه. 


 
 
والک پلو
نویسنده : - ساعت ٧:٠٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳٩۱/۳/٢
 

والک پلو یکی از اون پلوهایی هست که من خیلی ساله نخورده بودم .دیدم شاپرک عزیز تو وبلاگش طرز تهیه اش را گذاشته این بود که منم هوس کردم درست کنم . مرسی که منو به فکر درست کردنش انداختی شاپرک عزیزم قلب

آخرین باری که یادمه این پلو را خوردم تو منطقه اوشان فشم خونه خاله مادر بزرگم بود که یادمه تو فضای باز تخت بود و یک روز ظهر تابستانی منو و خواهرم و بچه های دیگه در حال شیطونی و بازی کردن بودیم . خاله مادر بزرگم هم با یک چادر گلی که سرش بود ما رو با مهر و محبت نگاه میکرد و داشت غذا را آماده میکرد.

خدا رحمتشون کنه 

طرز تهیه در ادامه مطلب ....