آشپزی با الی گولو

کوفته شوید باقالا
نویسنده : - ساعت ٦:٤٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳٩۱/٢/۳۱
 

سلام ، چطورین خوبین دوستان؟

این کوفته را برای اولین بار درست کردم . کلا من خیلی اهل خوردن باقالی نیستم و مثلا باقلا پلو با مرغ یا گوشت یکی از غذاهایی است که تو خونه ما کم درست میشه و هر سال فصل باقالا که میشه من باقالای زیادی نمیخرم واسه فریز کردن. ولی این کوفته را به لحاظ تنوعی که تو دستورش هست درست کردم و از مزه اش هم خوشم آمد. برای دستور این کوفته از مجله خانم مینایی استفاده کردم. 


 
 
یتیمک ( بوشهری )
نویسنده : - ساعت ۸:٠۸ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩۱/٢/٢٩
 

سلااااام  359421_LaieA_048.gif

جونم براتون بگه که امروز صبح جمعه در کمال سرخوشی ساعت 10 صبح از خواب بیدار شدم و اصلا هم برام مهم نبود که ناهار چی درست کنم. ساعت 12 داشتم فکر میکردم که یک کوکوی سیب زمینی با هویج درست کنم که مامان یک دفعه گفت الهام این بادمجونا که پوست کندم تو یخچالن خراب نشن. منم  305320_JC_thinking.gif در حالی که داشتم با دوستم حرف میزدم یاد این یتیمک بوشهری افتادم که یک بار تو صفحه آشپزی جنوبی دیده بودم. زودی دست به کار شدم و درستش کردم و واقعا خوشمزه بود . با یتیمچه که ماها تو تهران درست میکنیم فرق داره . البته مال من به خوشگلی فریبا جون نشد ولی بسیور بسیووووووووور خوردنی شده بود . جای همگی خالی
 


 
 
سوپ رشته فرنگی
نویسنده : - ساعت ۱۱:٢٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩۱/٢/٢٧
 

سلام به روی ماهتون 

بچه که بودیم مامانم همیشه این مدلی برامون سوپ درست میکرد. من عاشق این مدل سوپ هستم. درست کردنش خیلی ساده است ولی واسه من یک دنیا خاطره داره.

طرز تهیه در ادامه مطلب ... 


 
 
کتلت عدس
نویسنده : - ساعت ۱۱:٤٤ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳٩۱/٢/٢٤
 

شب به خیر دوستان 

اول از همه خیلی تشکر میکنم از همه دوستای گل و مهربونی که تو این یک هفته اخیر به وبلاگم سر زدن و برام نظر گذاشتن. دلم میخواد به وبلاگ همشون سر بزنم . اما درگیری های این هفته ام خیلی زیاده و دسترسیم به اینترنت محدود. امروز هم که دلم میخواست سر فرصت بشینم و به وبلاگای دوستام سر بزنم برامون مهمون رسید و ساعت 11 شب تازه رفتن. دیگه گفتم حداقل یک پست بذارم تا انشالله آخر هفته سر فرصت بشینم و مطالب شماها را بخونم. راستی من نمیدونم چرا بلاگفا برام با مشکل باز میشه . شماهام همچین مشکلی دارین؟

جمعه کتلت عدس درست کرده بودم از روی دستور فیروزه عزیزم . اولش میترسیدم وا بره یا روغن زیادی به خودش جذب کنه اما اصلا اینطور نشد و خیلی ازش خوشم آمد . بهتون پیشنهاد میکنم که این دستور خوشمزه را از دست ندین و حتما امتحانش کنید .

 


 
 
قلیه میگو ( جنوبی )
نویسنده : - ساعت ۱٠:۱٧ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳٩۱/٢/۱٩
 

شب به خیر دوستان 

دستور این قلیه میگو  را از دوستای خوبم تو سفره ایرانی یاد گرفتم و واقعا دوست داشتم . قلیه ماهی خورده بودم اما به این خوشمزگی نشده بود . حالا دستور قلیه ماهی را بزودی یاد میگیرم و براتون میذارم.  
برای این دستور من چند تا دستور را با هم قاطی کردم و اینی که می بینن در آمد. حالا براتون تو ادامه مطلب توضیح میدم. 

 

طرز تهیه در ادامه مطلب ....


 
 
سیب پلو ( کردی )
نویسنده : - ساعت ۸:٥٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩۱/٢/۱۳
 

فکر کنم این سیب زمینی پلو را خیلی هامون درست کردیم و خوردیم اما توی کتاب آشپزی کردی اثر خانم کردبچه دیدم که به عنوان یکی از پلوهای کردی ازش یاد شده . تو وبلاگ آشپزی رنگین هم که نویسنده اش منصوره عزیز اهل کرمانشاه هستن دیدم که این پلو را با یک روش کمی متفاوت درست کرده بودن و بهش میگفتن سیب پلو . حالا روش ایشون را هم یک بار درست میکنم میذارم تو وبلاگم.

طرز تهیه در ادامه مطلب ....


 
 
پلو با اسفناج و گوشت چرخ کرده
نویسنده : - ساعت ٧:٥۳ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۳٩۱/٢/٩
 

صبح به خیر دوستان 

دیشب داشتم فکر میکردم برای ناهار امروزم چی درست کنم با یک نگاه کوچولو به یخچال دیدم چیزی که خیلی زیاد داریم اسفناجه. از اونجا که دلم میخواست ناهارم پلو باشه و با نرگسی و این جور چیزا میدونستم سیر نمیشم این پلو را از خودم اختراع کردم ! خجالت خدائیش هم خوشمزه شد.

طرز تهیه در ادامه مطلب ....


 
 
کوکوی مرغ و سیب زمینی
نویسنده : - ساعت ٢:٠٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩۱/٢/٦
 

سلام دوستان

این کوکو را از موادی که تو یخچال باقی مونده بود درست کردم. روز قبلش سوپ درست کرده و بودم مرغ ریش ریش شده اضافه داشتم این بود که با یک سری مواد دیگه مخلوط کردم و یک کوکوی خوشمزه از توش در آمد. نشون به اون نشونی که دوستم ازشون خورد و هی میگفت به به به به چقده خوشمزه شده منم کلی کیف میکردم خجالت


 
 
خورش گوجه ( پامادور قاتق )
نویسنده : - ساعت ۸:٥۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳٩۱/٢/۳
 

شب به خیر دوستان 

این خورش خیلی ساده و خوشمزه را پارسال از هانیه یاد گرفتم . راستش اولش که تو وبلاگش دیدم فکر کردم همون املت خودمونه ،اما از اونجا که آخرش آبداره خورش حساب میشه . دو سه شب پیش درست کردم و با مامان گلم خوردیم و مامان هم آخرش گفت این خیلی خوشمزه بود بغل یعنی خیلی خوشش آمده بود. 

برای طرز تهیه بریم به ادامه مطلب