آشپزی با الی گولو

خورش کدو با کوفته قلقلی
نویسنده : - ساعت ۱۱:٥٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩٠/٦/۳٠
 

سلااام

شده برسین خونه و کلی گرسنه باشین و بخواین یک غذای خوشمزه درست کنین اما وقتتون کم باشه؟ مثل امشب من ! با این تفاوت که من از اداره رسیدم خونه یک راست رفتنم خوابیدم و ساعت 7:15 با صدای زنگ تلفن از خواب بیدار شدم! چه فرقی میکنه ؟ در هر دو صورت وقت برای غذا پختن کمه دیگه !

بریم که دستور تهیه این خورش خوشمزه را داشته باشیم.


 
 
کشک بادمجان
نویسنده : - ساعت ۳:۳٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩٠/٦/۳٠
 

سلام عزیزای دلم 115813_Emoticon_25.gif

یک کشک بادمجون درست کردم به روش 100% الی گولوئی . خیلی هم خوشمزه شد آوردم اداره همکارام هم دوست داشتن . جاتون خالی 
 
کدو ورقه
نویسنده : - ساعت ٩:۱۳ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳٩٠/٦/٢٧
 

سلااااام دوستای عزیزم 835317_wub.gif

امروز یک غذای  خوشمزه و خیلی راحت براتون درست کردم. زودی بریم برای طرز تهیه 
 
ماکارونی با مرغ و کدو سبز
نویسنده : - ساعت ٥:۱٠ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩٠/٦/٢٦
 

سلام دوستان

امروز اومدم با یک دستور ساده و خیلی راحت و در عین حال خوشمزه و خوشگل 313119_ok.gif


 
 
دمی لوبیا چشم بلبلی با ماهی
نویسنده : - ساعت ۸:٥٧ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩٠/٦/٢٥
 

سلام عزیزانم 46219_ni6qd8cj0nttk7t5.gif

چطورین خوبین؟ خوش میگذره بهتون؟ زندگانی بر وفق مراده؟ من که خدا را شکر خیلی خوبم فردا هم تعطیلم به دلایل سری!!!517321_LaieA_052.gif
امروز ظهر ناهار تنها بودم و از اونجا که چند روز پیش آقای کفایی عزیز توی سفره ایرانی این پلو را گذاشته بودن و من خیلی دلم میخواست واسه خودم درست کردم.
 
 
خورش لوبیا قرمز
نویسنده : - ساعت ۱٠:٥٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩٠/٦/٢۳
 

سلام به روی ماهتون 786919_Emoticons_71.gif!

داشتم مجله آشپزی خانواده سبز را ورق میزدم به این دستور رسیدم برای این برام جالب بود که در بخش آشپزی قدیمی یادش داده بود. از قرار قدیما این خورش را زیاد درست میکردن و خیلی بین خانواده ها پر طرفدار بوده. زودی دست به کار شدم و درستش کردم و خیلی هم خوشمزه بود.جاتون بسیار خالییی!


 
 
سوپ کدو و قارچ
نویسنده : - ساعت ۱٠:٤٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٠/٦/٢۱
 

سلام عزیزانم 75789_give_rose.gif

از اونجا که مریض بودم و خدا را شکر دارم بهتر میشم خودمو تحویل گرفتم و واسه خودم سوپ درست کردم . ساعت 8 رسیدم خونه و تند تند این سوپ را در عرض نیم ساعت آماده کردم.


 
 
سوپ مرغ کرمدار
نویسنده : - ساعت ۱۱:٢٢ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩٠/٦/۱٩
 

امشب سوپ درست کردم هم واسه اینکه وضع گلوم خیلی ناجوره  و همش دارم سرفه میکنم84121_LaieA_002.gif هم اینکه یکی از دوستان دستور یک سوپ خوشمزه را که در یک رستوران ایتالیایی خورده بود میخواست. نمیدونم این سوپ مال کجاست ایتالیا یا فرانسه یا ... هر چی هست خیلی خیلی خوشمزه است و برای میهمانی خیلی مناسبه پس از دستش ندین890621_LaieA_024.gif


 
 
پلوی جوانه ماش
نویسنده : - ساعت ۱٠:٤٥ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩٠/٦/۱٦
 

سلام دوستان 778416_rev.gif!!!

امروز یک پلو میخوام براتون بذارم که فکر کنم بیشترتون تا حالا امتحان نکردین. چند روز قبل جوانه ماش خریده بودم و داشتم توی نت دنبال یک دستور خوشمزه میگشتم که رسیدم به وبلاگ خانم کتابی عزیز و دیدم این پلو را درست کردن و خیلی خوشم آمد و زود دست به کار شدم. 


 
 
اسپاگتی با توپکهای مرغ
نویسنده : - ساعت ٢:٥۳ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٠/٦/۱٤
 

سلام دوستان مهربانم 430919_wetkissf.gif

دیشب کلی خسته و کوفته از راه رسیدم و نمیدونستم برای ناهار امروزم چی درست کنم . چند تا مجله ورق زدم و به این دستور رسیدم که با کمی تغییرات به این اسپاگتی که در خدمت شماست رسیدم.


 
 
اسلامبولی پلو
نویسنده : - ساعت ۱۱:٤٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳٩٠/٦/۱۳
 

سلام مهربونا

امروز براتون اسلامبولی درست کردم. از اونجا من تو کتابخونم نصف یکی از طبقات به کتابهای آشپزیم اختصاص داره معمولا واسه گذاشتن مطلب تو وبلاگم یا میرم سراغ کتابام یا سراغ مجلات.  دستور این اسلامبولی را هم از کتاب خانم ساناز مینایی برداشتم.

 


 
 
بووچا ( ترکیه ای )
نویسنده : - ساعت ۱٢:۱٤ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩٠/٦/۱۱
 

سلام به روی ماهتون دوستان مهربونم

امروز با دستور یک جور پیراشکی اومدم که خیلی خیلی راحت و خوشمزه و سالم است و لازم نیست که تو روغن سرخ بشه. دستورشو از دوست هنرمندم فریبا اکبر نیا یاد گرفتم.


 
 
کاپ کیک موز و کره بادام زمینی
نویسنده : - ساعت ۸:٤۱ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩٠/٦/٩
 

سلام دوستان عزیز

این پست را به مناسبت عید سعید فطر میخوام بذارم. عید همگیتون مباااااااااااارک.

 البته چند روز پیش این کاپ کیکا رو درست کرده بودم وقتی برای اولین بار میخواستم برم خونه این آرتین فسقلی که به تازگی عمه اش شدم.

فقط در یک کلام بهتون بگم که ایشون دیشب برای اولین بار قدم رنجه کردن همراه با پدر و مادر گرامیشون به منزل ما قدم گذاشتن و دقیقا از ساعت 12 شب تا 7 صبح بیدار بود و جیغ و داد میکرد. نشون به اون نشونی که الان مامان باباش هر کدوم یک طرف بیهوش شدن و خودش هم خدا را شکر خوابیده . اما من!!!!! کلا خواب از سرم پرید و نمیتونم بخوابم . این بود که گفتم بیام این پست را بذارم.

دستور این کاپ کیک را از وبلاگ شف طیبه عزیر برداشتم . دست گلش درد نکنه. یک عالمه کاپ کیک تو وبلاگش آموزش داده که من این یکی که به نظرم راحت اومد را انتخاب کردم.

 


 
 
نان کماج
نویسنده : - ساعت ۱٠:٥٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٠/٦/٧
 

سلام دوستان

امروز بعد از ظهر تصمیم گرفتم نون درست کردم بعد از گشتن تو اینترنت به یک دستور رسیدم که راستش خودم ازش خیلی راضی نبودم بعد درست کردنش چون که دور و بر نونم سفت و خشک شد و کلا اون چیزی که ازش انتظار داشتم در نیامد. اما خیلی هم بد نبود و داغش با پنیر خوشمزه میشه . خوشحال میشم اگه کسی دستور بهتری واسه این نون داره بهم یاد بده .


 
 
پتاژ عدس
نویسنده : - ساعت ۱۱:۳٩ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩٠/٦/٥
 

امروز اومدم با یک دستور این پتاژ مناسب برای افطاری. راستش خودم هم دفعه اول بود درست میکردم و اصلا فکر نمیکردم خوشمزه بشه مخصوصا موقع پخت همش فکر میکردم که اصلا این پست را نذارم تو وبلاگم و به عبارتی داشتم از زندگی نا امید میشدم. ولی نمیدونین چقده خوشمزه شد . حیفم اومد با شماها شریک نشم . دستور تهیه را از مجله آشپزی خانواده سبز پیدا کردم .

بریم به ادامه مطلب


 
 
سوپ مرغ
نویسنده : - ساعت ۱:٠۳ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۳٩٠/٦/٤
 

سلام من اومدم دوباره با یک دستور سوپ خوشمزه

طرز تهیه این سوپ را از وبلاگ رویای عزیز برداشتم البته یک کوچولو هم تغییرش دادم واسه همین اسمش را هم عوض کردم اسم اصلیش سوپ مرغ روسی است.

بریم برای طرز تهیه


 
 
اشکنه
نویسنده : - ساعت ٧:۱٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩٠/٦/٢
 

سلام دوستای مهربونم Smiley 

امیدوارم حالتون خوب باشه

امروز اومدم با یک دستور خیلی ساده و در عین حال خوشمزه . یادمه بچه که بودیم یکی از غذاهایی بود که مامان بزرگام زیاد درست میکردن . قدیمی ها که میدونین خیلی طرفدار غذاهای آبکی مثل آبگوشت و آش بودن . اینم یکیشونه، البته اشکنه هم از اون غذاهاست که هر کسی براش دستور متفاوتی داره . دستور مامان بزرگای من اینطوری بود.